SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

1/4 Polaków spotkała się z upokarzaniem w pracy, najczęściej młodzi

Niemal co trzeci Polak w ciągu ostatniego roku spotkał się w swoim miejscu pracy pośrednio lub bezpośrednio z działaniami uderzającymi w jego pozycję zawodową - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Article

Co czwarty pracownik doświadczył osobiście lub zauważył w swoim środowisku pracy poniżanie i upokarzanie oraz nierówne traktowanie z powodu płci, wieku, religii czy rasy, zaś co piąty mobbing i działania zastraszające. Najrzadziej występują zachowania o podtekście seksualnym.

Grupa wiekowa, która w największym stopniu jest dotknięta różnymi działaniami niepożądanymi, to osoby młode w wieku do 24 lat, przy czym zachowania uderzające konkretnie w pozycję zawodową pracownika odczuwają w największym stopniu osoby z najstarszej badanej grupy wiekowej (45-55 lat). Patrząc na wykształcenie grupą najbardziej dotkniętą działaniami niepożądanymi w miejscu pracy są osoby z wykształceniem średnim.

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia w czerwcu 2016 r., metodą CAWI (anonimowe ankiety online na epanel.pl), na reprezentatywnej ze względu na płeć, wykształcenie i miejsce zamieszkania grupie Polaków w wieku 15-55 lat, którzy w ciągu ostatnich 3 miesięcy pracowali w jednej firmie, N=530.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 1/4 Polaków spotkała się z upokarzaniem w pracy, najczęściej młodzi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl