SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

126 tys. zł od słuchaczy Radia 357 dla podopiecznych Fundacji Szczęśliwej Drogi

Redakcja Radia 357 przeprowadziła antenową aukcję na rzecz podopiecznych Fundacji Szczęśliwej Drogi - zbierając ponad 126 tys. zł. Podczas trzygodzinnej piątkowej aukcji, prowadzonej przez Kubę Strzyczkowskiego, uzyskano ponad 70 tys. Resztę słuchacze wpłacili na specjalne konto.

Kuba Strzyczkowski, fot. Radio 357 Article

Akcję przeprowadził w piątek w godz. 16-19 specjalista od aukcji live (prowadził je także na antenie Trójki), Kuba Strzyczkowski.

- Słuchacze zebrali tego dnia ponad 70 tysięcy w niespełna trzy godziny. Fundacja, do której trafią pieniądze, opiekuje się wychowankami domów dziecka. Środki zostaną przeznaczone na wakacje dla dzieci i młodzieży, które zorganizowano w sierpniu nad jeziorem Białe, w Okuninkach. Każdy słuchacz otrzyma w podziękowaniu zestaw płyt od Radia 357 - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Strzyczkowski. - Nie zdawaliśmy sobie sprawy ze skali dobroci serca słuchaczy. Dzisiaj gdy dotarł do mnie ten nieprawdopodobny wynik, pomyślałem że realizujemy publiczną misję, której nie wypełnia publiczny nadawca - powiedział nam Kuba Strzyczkowski.

Z wakacji skorzysta 30 osób, koszt wynosi 30 tys. zł. Po zakończeniu aukcji, słuchacze mogli wpłacać pieniądze na konto podane przez Radio 357. W poniedziałek na koncie zbiórki i aukcji było ogółem ponad 126 tys. zł  - kwota wciąż wzrastała. - Będą dwa obozy - informuje Strzyczkowski.

Charytatywną aukcję radiowcy z Radia 357 przeprowadzili także 23 grudnia ub. roku (jeszcze przed oficjalnym startem). Licytację na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja prowadził także Kuba Strzyczkowski. W sumie na laptopy do nauki zdalnej dla dzieci udało się zebrać wówczas 278 269 złotych. Jak wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl, programu (nadawanego wówczas testowo) słuchało ok. 93 tys. osób.

Radio 357 to stacja internetowa założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje prowadzą m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska, Marcin Cichoński i Katarzyna Pruchnicka.

Rozgłośnia utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie 31,8 tys. patronów przekazuje ponad 670,2 tys. zł miesięcznie poprzez serwis Patronite. W połowie maja br. stacja zajęła pierwsze miejsce w rankingu tego serwisu crowdfundingowego pod względem poziomu miesięcznego wsparcia i liczby patronów.

Na początku czerwca rozgłośnia poinformowała, że zakończyło się tworzenie docelowej struktury własnościowej. Nadrzędnym podmiotem jest teraz spółka komandytowa, zaś jej udziałowcem - spółdzielnia, skupiająca zespół tworzący rozgłośnię. Radiem zarządza nadal dotychczasowa spółka z zarządem, na czele którego stoi Paweł Sołtys. Tomasz Michniewicz sprzedał swoje udziały.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 126 tys. zł od słuchaczy Radia 357 dla podopiecznych Fundacji Szczęśliwej Drogi

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Michał
W porównaniu z 26 tys. ile zebrali w pr3 to tak mniej więcej oddaje różnice w poziomach obu stacji…wielkiego dopasionego 30 milionami dotacji państwowego molocha i malutkiej niszowej stacji internetowej… przepaść nie tylko intelektualna
49 3
odpowiedź
User
Anna Zakrzewska
W porównaniu z 26 tys. ile zebrali w pr3 to tak mniej więcej oddaje różnice w poziomach obu stacji…wielkiego dopasionego 30 milionami dotacji państwowego molocha i malutkiej niszowej stacji internetowej… przepaść nie tylko intelektualna

mała korekta... 60 milionów ma pr3... całe Polskie Radio to 300 mln... gołym okiem widać gdzie marnotrawi się pieniądze... nasze pieniądze... podczas gdy tylko 357 i RNŚ wydają audycje na dużo wyższym poziomie za niecałe 10 mln rocznie... nawet gdyby dołożyć do tego świetny muzycznie rockserwis.fm, który nadaje za 200 tys. zł rocznie !!! oraz jakieś radio z muzyką klasyczną to mamy za 5% budżetu PR grupę na 10 krotnie wyższym poziomie...
30 2
odpowiedź
User
Ewelina
Brawo 357, nie słuchałam audycji na żywo, ale właśnie zostałam patronką, więc mam już dostęp do wszystkich archiwów... odsłucham w najbliższym czasie.. powodzenia !!!
30 4
odpowiedź