SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

2,1 mln abonentów platformy nc+ w 2016 roku. Przychody wzrosły o 2 proc.

Na koniec 2016 roku platforma nc+ miała 2,12 mln abonentów, czyli tyle samo ile było na koniec 2015 roku. Z kolei przychody zwiększyły się o 1,8 proc. do 492 mln euro.

Article

Platforma nc+, kontrolowana przez ITI Neovision należący do Grupy Canal+, na koniec grudnia ub.r. miała 2,119 mln abonentów. Jest to taka sama liczba odbiorców, jak na koniec grudnia poprzedniego roku - wynika z danych opublikowanych przez koncern Vivendi, które opracował portal Wirtualnemedia.pl.

Cała Grupa Canal+ w 2016 roku miała 14,43 mln subskrybentów. Globalny rynek pod tym względem w porównaniu do 2015 roku zwiększył się o 3,19 mln abonentów.

Tak duży wzrost liczby klientów koncern zawdzięcza uruchomieniu sześciu nowych pakietów oraz zawarciu umów z Free i Orange, co przełożyło się na napływ 2,93 mln nowych abonentów.

Ponadto w zeszłym roku dynamicznie rozwijało się portfolio klientów Canal+ na rynkach zagranicznych - łącznie przybyło ich 752 tys. (z czego 692 tys. na rynku afrykańskim).

Z kolei w macierzystej Francji portfolio subskrybentów zmniejszyło się o 492 tys.
 

 

 

 

W 2016 roku platforma nc+ wypracowała 492 mln euro przychodów, co przy zastosowaniu sztywnego przelicznika kursowego, eliminującego efekty różnic kursowych, oznaczane jest jako wzrost o 2,2 proc. w porównaniu do wyników za poprzedni rok (500 mln na koniec grudnia 2015 r.).

Dla porównania, najdynamiczniej rozwijający się rynek afrykański, przyniósł Grupie 450 mln euro przychodu przy prawie 2,8 mln abonentów.

Przychody Grupy Canal+ wyniosły 5,253 mln euro, co przy zastosowaniu sztywnego przelicznika kursowego oznacza spadek o 4,2 proc. w porównaniu do 2015 roku.

 

Dołącz do dyskusji: 2,1 mln abonentów platformy nc+ w 2016 roku. Przychody wzrosły o 2 proc.

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grzegorz Wandałowicz
Ja właśnie rezygnuję z tej śmiesznej platformy (umowa do 28.02.2017). Okazała się wielkim rozczarowaniem, a największym rozczarowaniem jest to, że po czterech latach działalności wciąż nie odważyła się wycofać z obiegu nieparowanych kart Cameleon odziedziczonych po Cyfrze+ i zmusić wszystkich do przejścia na nowe parowane z dedykowanym sprzętem karty Cayman, które dają lepsze zabezpieczenie kontentu, lepszą pozycję w negocjacjach z dostawcami kontentu, a więc ciekawszą ofertę dla zwykłego abonemta. Myślałem, że szybciej to pójdzie.

NIestety poziom kontentu pozostawia wiele do życzenia. Jestem bardzo wymagającym użytkownikiem i wolałbym płacić nawet powyżej 200 zł miesięcznie, otrzymując w zamian najwyższej jakości kontent, maksymalnie zabezpieczony dzięki parowaniu karty z dedykowanym dekoderem lub modułem CI+. W tej chwili nc+ nie zasługuje na miano platformy premium dla ludzi z wyższych sfer. Miałem dużo cierpliwości do tej platformy, wierzyłem, że będzie lepiej, że nastąpi rozwój we właściwym kierunku. Ale straciłem cierpliwość i mam dość. Pojutrze koniec! Coraz więcej legalnych płatnych serwisów internetowych z prawdziwym kontentem premium, klasyczna telewizja odchodzi do lamusa i trzeba się z tym pogodzić.
odpowiedź
User
ssss
Miałem 10lat cyfrowy polsat i od roku mam nc+. Teraz płace mniej za wiecej. W nizszych pakiet polsat to zdzierstwo.
odpowiedź
User
klient
NC+ "najdynamiczniej rozwija się rynek afrykański". Wszystko na ten temat.
odpowiedź