SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

26 tys. zł z aukcji Trójki dla wdów i sierot po policjantach, antenowy finał bez słuchaczy

Podczas dwugodzinnego finału niedzielnej licytacji na antenie Trójki wyemitowano na antenie dwa telefony od słuchaczy. - To zupełnie nowa forma, nie znam takiej, choć licytacje prowadziłem w Trójce 26 lat. Bardzo smutne - komentuje w rozmowie Wirtualnemedia.pl Kuba Strzyczkowski. Ogółem w niedzielę zebrano niemal 26 tys. zł.

Piotr Łodej i Witold Lazar w trakcie niedzielnej licytacji na antenie Trójki Fot. W. Dorosz/PR Article

W niedzielę, 20 grudnia, na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia (a także na specjalnej stronie internetowej) przeprowadzono licytację na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Słuchacze mogli wylicytować m.in. koszulki klubowe Marcina Gortata i Roberta Lewandowskiego czy wieczne pióro prezydenta Andrzeja Dudy. Licytację prowadzili Piotr Łodej i Witold Lazar.

Niemal 10 tysięcy zł (najwięcej jak na razie) udało się uzyskać za wieczne pióro i złotą broszkę od pary prezydenckiej, za 8 tysięcy złotych wylicytowano koszulkę Roberta Lewandowskiego, a za 5 tysięcy złotych - udział w locie szkoleniowym policyjnym śmigłowcem. Dalsza część licytacji przeniosła się do internetu, na stronę Trojkapomaga.pl. Licytować tam można m.in. strój sportowy Igi Świątek, szkolenia prowadzone przez byłych komandosów czy dzieła sztuki. Tam - jak podaje Polskie Radio - aukcja dla słuchaczy potrwa do 22 grudnia.

Licytacja bez telefonów od słuchaczy

Aukcja w niedzielę zaczęła się o godz. 12 trwała do 18, finał na antenie emitowano przez dwie godziny (godz. 16 - 18). W  tym czasie na antenie zaprezentowano zaledwie dwa telefony od słuchaczy. Aukcja przedświąteczna miała nawiązywać do tych licytacji, jakie od z góra 20 lat przeprowadzał w Trójce tuż przed świętami Bożego Narodzenia Kuba Strzyczkowski (zazwyczaj były to trzy przedświąteczne licytacje).

- Licytacja bez telefonów od słuchaczy? To bardzo oryginalna i zupełnie nieznana mi forma przeprowadzania aukcji.  Myśmy mieli – nieskromnie powiem – odwrotny problem: mimo, że licytację obsługiwały cztery linie telefoniczne, nie wyrabialiśmy się z odbieraniem telefonów od słuchaczy i „wpuszczaniem” ich na antenę. Polskie Radio ewidentnie zaniżyło tutaj poziom, mówiąc delikatnie. To bardzo smutne, ale było do przewidzenia - skomentował w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Strzyczkowski. Polskie Radio nie odpowiedziało nam na pytanie o przyczyny spadku liczby słuchaczy dzwoniących w trakcie aukcji.

Rok temu w ramach akcji „Święta bez Granic” zbierano na utalentowane dzieci z niezamożnych rodzin. Ogółem podczas trzech antenowych licytacji prowadzonych przez Kubę Strzyczkowskiego i ze sprzedaży okolicznościowego wydawnictwa zebrano ponad 1,1 mln zł.

W tym roku swoją licytację – na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja – 23 grudnia przeprowadzi także Radio 357. Za mikrofonem zasiądzie Kuba Strzyczkowski. Nieoficjalnie wiemy, że od kilku dni trwa testowanie połączeń. – Spodziewamy się tłumu dzwoniących, rozmowa z Kubą to serce licytacji – słyszymy od osoby z kręgów szefostwa stacji. 

Według badania Radio Track udział Trójki w rynku słuchalności w okresie od września do listopada br. wyniósł 2,6 proc. To rekordowo niski wynik stacji.

Dołącz do dyskusji: 26 tys. zł z aukcji Trójki dla wdów i sierot po policjantach, antenowy finał bez słuchaczy

95 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xxc
upadek radia, wstydza sie sluchaczy, kuba ponad milion, teraz 20 tysiecy. wstyd!

teraz wyleca prowadzacy, za slabo licytowali.
134 3
odpowiedź
User
ado
upadek, upadek, upadek. oprocz sluchaczy i pracownikow, traca takze fundacje na ktore bylo zbierane, wstydliwy wynik.
116 2
odpowiedź
User
m.
jak nie maja słuchaczy to kogo maja wpuszczac na antene :P
131 2
odpowiedź