SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

8 na 10 Polaków gotuje (infografika)

8 na 10 Polaków deklaruje, że zdarza im się gotować przynajmniej od czasu do czasu - wynika z badania IQS.

fot. Shutterstock.com Article

Tylko 20% przebadanych stwierdziło, że nie zdarza im się gotować. Do gotowania przyznają się zarówno kobiety (90%), jak i mężczyźni (70%). Osoby młodsze do 24 roku życia gotują nieco rzadziej niż osoby starsze, ale wciąż są to wysokie wskazania.

Kobietę jako lepszego kucharza wskazał co czwarty badany. Im młodszy respondent, tym częściej jest przekonany, że w kuchni rządzą kobiety (w grupie wiekowej 15-24 lata: 29%, 35+: 20%). Osoby starsze częściej uznają kulinarny talent mężczyzn (35-50 lat: 40%). Uwagę zwraca jednak wysoki odsetek osób niezdecydowanych - komu przyznać palmę pierwszeństwa zastanawiało się 44% badanych. Najbardziej niezdecydowane są osoby w wieku 25-34 lata (49%).

Podczas świąt w kuchni rządzą kobiety. Co druga przebadana twierdzi, że potrawy na Wielkanoc przygotowuje sama, a co trzecia przynajmniej pomaga. Tylko co dziesiąta Pani nie brała udziału w tegorocznych przygotowaniach potraw świątecznych.

Mężczyźni starają się pomagać: deklaruje tak 37% przebadanych. Jednocześnie ich zaangażowanie spada z wiekiem: do pomagania przyznaje się 40% mężczyzn w grupie do 24 roku życia i 26% panów w wieku 35+. Samodzielnie potrawy świąteczne przygotowuje tylko 9% mężczyzn.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą IQS w dniach 26-28 marca 2016 r. z wykorzystaniem ankiety internetowej techniką RTS. Analizą objęto grupę 500 Polaków w wieku 15-50 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 8 na 10 Polaków gotuje (infografika)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A
breaking news! chyba lepiej byłoby zapytac o powody niegotowania..
9 8
odpowiedź
User
sammler
Ja nie tylko gotuję, ale np. piekę chleb. Bo poza efektem końcowym (chleb jakiego NIE kupi się w żadnym sklepie), przyjemność sprawia mi sama czynność wypiekania/gotowania...
8 8
odpowiedź