SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

80-lecie PR

Dzisiaj posiedzenie Komitetu 80-lecia Polskiego Radia

Komitetowi, liczącemu 53 członków, przewodniczy Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, który otworzy posiedzenie.

Po nim głos zabiorą: Stefania Grodzieńska, Waldemar Dąbrowski, Danuta Waniek, Arcybiskup Leszek Sławoj Głódź, Arcybiskup Jeremiasz, Jan Krenz, Zbigniew Zapasiewicz oraz Bohdan Tomaszewski. Uroczyste spotkanie uświetnią utwory W. Lutosławskiego i F. Chopina wykonane przez Polską Orkiestrę Radiową pod batutą Wojciecha Rajskiego.

„Jubileusz 80-lecia Polskiego Radia, który obchodzimy w 2005 roku, to wielkie wydarzenie dla polskiej radiofonii publicznej, dla ludzi radia i milionów naszych słuchaczy. Obchodom tym chcemy nadać szczególnie uroczysty wymiar poprzez przedsięwzięcia programowe i pozaprogramowe, współpracę z instytucjami działającymi na rzecz narodowej kultury, a także osobami, których indywidualność i osiągnięcia stanowią o znaczeniu polskiej myśli twórczej i polskim dorobku kulturowym” – mówi Andrzej Siezieniewski Prezes Zarządu Polskiego Radia SA, który będzie gospodarzem spotkania.

Od dnia 1 lutego 1925 roku, gdy nadano pierwszą próbną audycję Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego, a następnie 18 sierpnia 1925 roku, gdy Polskie Radio otrzymało koncesję na nadawanie programów radiofonicznych, w Polsce rozpoczęła się nowa era w obszarze współczesnej komunikacji społecznej. To Polskie Radio przez wszystkie te lata zapewniało powszechny dostęp słuchaczy do najważniejszych wydarzeń i programów określających naszą narodową tożsamość, a po 1989 roku wniosło swój wkład w budowę demokracji i kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego. Edukacja obywatelska i tworzenie kapitału społecznego wymagały od twórców Polskiego Radia profesjonalizmu, zawodowej uczciwości i rzetelności, a także dziennikarskiego obiektywizmu.

Opinia publiczna od lat obdarza Polskie Radio najwyższym zaufaniem. Dla większości Polaków Polskie Radio jest najbardziej wiarygodną instytucją na rynku mediów.

Przebieg inauguracyjnego posiedzenia Komitetu Honorowego transmitowany będzie na antenie Programu 1 PR w godz. 11.03 – 12.00.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 80-lecie PR

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl