SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

97 proc. polskich internautów korzysta z poczty e-mail

Poczta e-mail jest najpopularniejszą formą komunikacji online. Korzysta z niej 97% polskich internautów, a dla blisko 2/3 badanych e-maile są też najważniejszym kanałem wymiany informacji - wynika z badania przeprowadzonego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych (IIBR).

Korzystanie z poczty elektronicznej deklaruje 97% polskich internautów. Na drugim miejscu znalazły się serwisy społecznościowe (83%), a na trzecim – komunikatory (77%).

Co więcej, dla 62% e-maile są najważniejszym sposobem wymiany informacji w sieci.

 

Codzienne korzystanie z poczty e-mail potwierdza 69% badanych. Najczęściej robią to osoby z wyższym wykształceniem (81%), kierownicy i menedżerowie (86%) oraz specjaliści, przedstawiciele wolnych zawodów i pracownicy umysłowi (86%). Serwisów społecznościowych używa każdego dnia prawie połowa internautów, a komunikatorów – niespełna 1/3.

Odsetek osób korzystających z poczty e-mail rośnie proporcjonalnie wraz z wielkością miejscowości, w której mieszkają respondenci. W miastach powyżej 500 tys. mieszkańców 81% internautów deklaruje, że w ich życiu nie ma dnia bez poczty.

Blisko 1/4 internautów (23%) ma jedno konto e-mailowe, a ponad 1/3 (36%) – dwa. Internautów, którzy posiadają więcej niż sześć kont e-mailowych jest 2%.

Z danych Megapanel PBI/Gemius wynika, że od 2006 roku liderem wśród serwisów poczty e-mail w Polsce jest Poczta WP.PL. Obecnie pod względem liczby użytkowników wyprzedza ona usługi Google (Gmail), Onetu i o2.pl.

Badanie zostało zrealizowane przez IIBR na zlecenie Wirtualnej Polski w dniach 28 listopada - 16 grudnia 2012 r. na grupie internautów w wieku 15 lat i więcej, gdzie n=2000 wypełnionych ankiet. Dane zostały doważone pod względem płci i wieku, tak by były reprezentatywne dla ogółu internautów w Polsce (ważenie do danych Ipsos-Omnibus).

Dołącz do dyskusji: 97 proc. polskich internautów korzysta z poczty e-mail

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl