SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Abonenci Idei blokują telefony

365 klientów Idei zablokowało już ukradzione komórki

Od 1.01.2005 r. w sieci Idera dostępna jest nowa usługa polegająca na nieodpłatnym blokowaniu numerów IMEI skradzionych telefonów komórkowych na życzenie ich użytkowników. W ciągu pierwszej dekady stycznia 2005 r. skorzystało z niej już 365 klientów sieci Idea (średnio ok 55 osób dziennie).

Zlecenie zablokowania/odblokowania numeru IMEI abonent/użytkownik musi złożyć osobiście  (lub osoba przez niego upoważniona) w każdym punkcie sprzedaży sieci IDEA (autoryzowany przedstawiciel - dealer, salon firmowy i franchisingowy, Telepunkt). Klient musi udać się do punktu Idea i tam podpisać formularz zgłoszenia zablokowania / odblokowania urządzenia końcowego.

Zlecenie blokady w sieci IDEA skutkuje blokadą we wszystkich trzech sieciach komórkowych działających na terenie Polski.

Zablokowanie może zlecić abonent (oferty postpaid) lub użytkownik (oferty prepaid) sieci Idea spełniający wszystkie poniższe warunki:

1. Posiada aktywny numer telefonu (MSISDN) w sieci Idea w momencie składania zlecenia,

2. Potwierdza zgodność danych osobowych z danymi znajdującymi się w systemie billingowym poprzez przedstawienie:
- dowodu osobistego oraz
- innego dokumentu stwierdzającego tożsamość, np.: prawo jazdy, paszport itp.

3. Przedstawia potwierdzenie zgłoszenia kradzieży terminala na Policji,

4. Przedstawia dokumenty, które potwierdzają prawo własności do blokowanego urządzenia oraz jego numer IMEI:
- faktura VAT/paragon fiskalny, lub
- umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych lub aneks do umowy, lub
- umowa kupna-sprzedaży lub darowizny wraz z pierwotnym dowodem własności (faktura, paragon).
w przypadku, gdy na w/w dokumentach nie jest podany numer IMEI, należy przedstawić karte gwarancyjna,

5. Podpisze „Oświadczenia osoby zgłaszającej" stanowiącego cześć Formularza zgłoszenia zablokowania/odblokowania urządzenia końcowego.

Natomiast użytkownik prepaid musi być zarejestrowany, aby można było zweryfikować jego dane - w przypadku niezarejestrowanego użytkownika usług prepaid w IDEI - zarejestrowanie się jest warunkiem przyjęcia zlecenia blokady numeru IMEI jego skradzionego telefonu.

Zablokowanie może zlecić również pełnomocnik firmy lub osoba upoważniona przez abonenta - zgodnie z obowiązującymi w regulaminie zasadami ogólnymi.

Odblokowanie zablokowanego telefonu (numeru IMEI) nastąpi po spełnieniu poniższych warunków:

Zlecenie odblokowania urządzenia ko  cowego (np. w przypadku odnalezienia urządzenia) może złożyć wyłącznie osoba, która zleciła zablokowanie. W związku z powyższym osoba zgłaszająca odblokowanie musi:

1. Potwierdzić dane na formularzu zgłoszenia zablokowania z danymi widniejącymi w:
- dowodzie osobistym oraz
- innym dokumencie stwierdzającym tożsamość, np.: prawo jazdy, paszport itp.
2. Podpisać „Oświadczenia osoby zgłaszajacej". (w załączeniu)

Odblokowanie w sieci IDEA skutkuje odblokowaniem u wszystkich operatorów działających na terenie Polski. Jeśli abonent zgłosił blokadę dodatkowo u innego operatora, konieczne będzie zlecenie odblokowania również u tego operatora.

W przypadku jeżeli klient zgłasza kradzież karty SIM jest on dodatkowo informowany przez konsultantów BOK i BOP o możliwości blokowania numeru IMEI.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Abonenci Idei blokują telefony

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl