SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agencja Roberta Lewandowskiego ze skokowym wzrostem wyników: 8,9 mln zł wpływów i 1 mln zł zysku

Agencja marketingowa Stor9_, której większościowym udziałowcem pośrednio jest Robert Lewandowski, w ub.r. osiągnęła 8,92 mln zł przychodów sprzedażowych i 1,05 mln zł zysku netto, podczas gdy w 2019 roku miała 2,62 mln zł wpływów i 140,7 tys. zł straty netto.

Agencja Stor9_, działająca od połowy 2017 roku, zajmuje się obsługą komunikacji znanych osób. Zajmuje się działaniami z zakresu influencer marketingu i social mediów, ponadto przygotowuje (m.in. w zakresie produkcji treści wideo) kampanie reklamowe do wszystkich kanałów komunikacji.

Jej pierwszymi klientami zostali Robert i Anna Lewandowscy, potem do tego grona dołączyli m.in. aktorka Małgorzata Kożuchowska, kierowca rajdowy Kuba Przygoński, a w ub.r. m.in. siatkarz Bartosz Bednorz i tenisista Hubert Hurkacz.

W sprawozdaniu agencji złożonym w KRS nie podano, z czego wynika tak duży wzrost jej wyników finansowych w ub.r. Najprawdopodobniej zaczęła realizować więcej projektów z udziałem swoich czołowych klientów.

W swoim serwisie internetowym Stor9_ wymienia m.in. wiele realizacji dla Huawei, którego międzynarodowym ambasadorem marketingowym Robert Lewandowski jest od kilku lat. Jesienią 2018 roku markę zaczęła też promować Anna Lewandowska, a w połowie ub.r. do akcji „Huawei Together 2020” dołączyła Małgorzata Kożuchowska.

Agencja pracowała też m.in. przy kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj!” z Robertem Lewandowskim, spocie inaugurującym współpracę Anny Lewandowskiej z marką odzieżową 4F, reklamie marki napoju RL9 Pro oraz kilku innych projektach marketingowych z udziałem Lewandowskich.

Trójka pracowników etatowych

Wydatki operacyjne Stor9_ poszły w górę z 2,74 do 7,81 mln zł, z czego koszty usług obcych - z 2,35 do 6,69 mln zł.

Z kolei nakłady na wynagrodzenia zwiększyły się z 325 do 724,3 tys. zł, na zużycie materiałów i energii - z 10,4 do 65 tys. zł, a pozostałe koszty rodzajowe - z 26,8 do 290,5 tys. zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. agencja zatrudniała średnio trzy osoby na etacie. W połowie roku dyrektorką kreatywną w firmie została Maria Gajewska.

Większościowym udziałowcem spółka Lewandowskiego

Wyniki rentowności agencji poszły w górę o ponad 1,1 mln zł. Wynik sprzedażowy wzrósł ze 113,3 tys. zł straty do 1,1 mln zł, a wynik brutto i netto - ze 140,7 tys. zł straty do 1,05 mln zł zysku.

Większościowym wspólnikiem w Stor9_ jest należąca do Roberta Lewandowskiego spółka RL Investments, wniosła 200 tys. zł do sumy komandytowej. Natomiast Tomasz Zawiślak, wieloletni współpracownik Lewandowskiego, wniósł do tej sumy 100 zł.

Robert Lewandowski wspólnikiem w RL Media, inwestuje w gry i fotowoltaikę

Od jesieni 2017 roku funkcjonuje inny podmiot marketingowy powiązany z Robertem Lewandowskim - dom mediowy RL Media, który zajmuje się przede wszystkim planowaniem i zakupem mediów na potrzeby wszystkich obszarów komunikacji Roberta i Anny Lewandowskich. Zapowiedziano też, że w podobnym zakresie będzie obsługiwać innych znanych sportowców.

51 proc. udziałów RL Media ma holding marketingowy Group One, do którego należą też m.in. agencje Change/Serviceplan i Gong oraz dom mediowy Value Media. Właścicielem pozostałych udziałów jest RL Investments.

W sierpniu ub.r. Robert Lewandowski zawarł umowę inwestycyjną z wydającą gry wideo firmą Movie Games. Pod koniec roku poinformowano, że ich wspólna spółka zaczęła prace nad pięcioma grami o tematyce sportowej, m.in. „Championship Simulator”, „Referee Simulator” i „Football Agent Simulator”.

Równocześnie Lewandowski kupił udziały spółki Hymon oferującej instalacje fotowoltaiczne. Natomiast na początku br. zainwestował w firmę biotechnologiczną Bio-Lider, która wprowadza na rynek pierwsze biopreparaty dla rolnictwa i hobbystów pod marką Bio-Lider naturalnie z Bio-Gen.

Dołącz do dyskusji: Agencja Roberta Lewandowskiego ze skokowym wzrostem wyników: 8,9 mln zł wpływów i 1 mln zł zysku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AZ
Dzien dobry szkoda ze nie zapytaliscie u zrodla o komentarz a macie na nas namiar.
Anna
odpowiedź
User
Maciej
Czyżby kwestie podatków i uczelni nie przeszkodziły ? :>
odpowiedź