SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza "Akademia NBP". Międzynarodowe grono wykładowców

Narodowy Bank Polski uruchomił projekt "Akademia NBP", obejmujący cykl kursów z zakresu bankowości centralnej.

Adam Glapiński, fot. NBPArticle

"„Akademia NBP” to projekt, który planujemy rozwijać w trakcie mojej drugiej kadencji na stanowisku prezesa NBP, oferując ekspertom interesującym się zagadnieniami związanymi z bankowością centralną dostęp do międzynarodowego grona wykładowców i praktyków." -  powiedział prezes NBP Adam Glapiński.

Zapisy na inauguracyjny kurs "Akademii NBP" pt. "Finanse i polityka pieniężna" zostały właśnie uruchomione na stronie akademia.nbp.pl. W ramach kursu Narodowy Bank Polski we współpracy z Krajową Szkołą Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego (KSAP) umożliwi uczestnikom poszerzenie wiedzy z zakresu bankowości centralnej.

Wykładowcami inauguracyjnego kursu są: prof. Adam Glapiński (prezes NBP), prof. Marta Kightley (wiceprezes NBP - pierwszy zastępca prezesa NBP), prof. Beata Javorcik (główny ekonomista Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju), prof. Robert Holzmann (prezes Narodowego Banku Austrii), prof. Sergiy Nikolaychuk (wiceprezes Narodowego Banku Ukrainy), prof. David Marsh (przewodniczący Oficjalnego Forum Instytucji Monetarnych i Finansowych), prof. Ireneusz Dąbrowski (członek Rady Polityki Pieniężnej), prof. Jacek Kotłowski (zastępca dyrektora Departamentu Analiz i Badań Ekonomicznych NBP), prof. Juliusz Jabłecki (dyrektor Departamentu Zarządzania Ryzykiem Finansowym NBP), prof. Piotr Zapadka (członek Warszawskiej Izby Adwokackiej).

Wykłady inauguracyjnego kursu odbędą się w formie spotkań stacjonarnych w Warszawie w centrali NBP i w KSAP. Zajęcia rozpoczną się 21 października 2022 r. Po ostatnim wykładzie zostaną wręczone dyplomy potwierdzające ukończenie kursu.

"Zachęcam profesjonalistów z dziedziny finansów i bankowości chcących pogłębić swoją wiedzę z zakresu polityki monetarnej, niezależności banku centralnego, funkcjonowania rynków finansowych i nadzoru nad nimi, a także zadań oraz narzędzi, którymi dysponuje NBP, w tym zagadnień powiązanych z posiadaniem własnej waluty, do udziału w kolejnych kursach „Akademii NBP”. Szanownemu gremium wykładowców dziękuję za współpracę i wkład w edukację, która – mam nadzieję  – przełoży się na budowę elit bankowości centralnej w tej części Europy." - dodał Adam Glapiński.

Szczegółowe informacje na temat projektu "Akademia NBP", rekrutacji, wykładów i wykładowców oraz harmonogramu spotkań, są dostępne na stronie akademia.nbp.pl.

Dołącz do dyskusji: Rusza "Akademia NBP". Międzynarodowe grono wykładowców

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Alaf
Od dawna powinni robic wlasna uczelnię i budować kadry
odpowiedź
User
Helmut Klopp
Będzie Glapek jeździł ze stand upami po kraju?
odpowiedź
User
Helmut Klopp
Będzie Glapek jeździł ze stand upami po kraju?
odpowiedź