SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aleksandra Sroka-Krzyżak szefową strategii w Allegro

Aleksandra Sroka-Krzyżak objęła stanowisko head of strategy i chief of staff w Allegro. Podobną funkcję do niedawna pełniła w PKO Banku Polskim, gdzie stworzyła i wdrożyła strategię cyfryzacji dla jednej z wiodących instytucji finansowych w Europie Wschodniej.

Aleksandra Sroka-KrzyżakArticle

Aleksandra Sroka-Krzyżak na nowym stanowisku będzie odpowiedzialna za kwestie strategiczne, za które do tej pory odpowiadało kilka osób z zespołu zarządzającego.

Dotychczas, oprócz pełnienia funkcji szefa strategii, projektów i transformacji cyfrowej w PKO BP, była również członkiem PKO Corporate Venture Capital, który odpowiadał za przejęcia start-upów.

Wcześniej była partnerem w The Boston Consulting Group, gdzie zajmowała się projektami w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym związanymi z transformacją cyfrową, otwartą bankowością i strategiami innowacji – w tym współpracą z fintechami, poprawą efektywności oraz procesami przejęć. Zarządzała też wieloma projektami za granicą i pracowała dla biur BCG w Nowym Jorku i Mediolanie.

Aleksandra Sroka-Krzyżak jest zaangażowana w organizacje, które mają na celu wspieranie rozwoju menedżerskiego kobiet. Jest mentorką w STEM i Empower.pl.

Wzrost przychodów Allegro

Według badania Mediapanel w maju br. odsłona przeglądarkowa Allegro zanotowała 18,14 mln użytkowników i 62,4 proc. zasięgu, a aplikacja mobilna - 8,9 mln użytkowników i 30,6 proc. zasięgu.

W pierwszym kwartale br. firma Allegro osiągnęła wzrost przychodów netto o 61,1 proc. do 1,21 mld zł i zysku netto ze 104,6 do 269,6 mln zł. Skorygowana EBITDA Allegro w pierwszym kwartale 2021 roku wzrosła rdr o 50,6 proc. do 535,5 mln zł. Zysk netto zwiększył się do 269,6 mln zł z 104,6 mln zł zysku rok wcześniej. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy Allegro pierwszym kwartale 2021 r. wyniosła 9,6 mld zł (wzrost o 46,1 proc. rdr).

Największy, 82,2 proc. udział w przychodach ogółem miał segment marketplace, usługi reklamowe odpowiadały za 8,4 proc. przychodów, własna sprzedaż detaliczna za 4,9 proc. oraz porównywarka cen Ceneo.pl za 4,1 proc. Allegro planuje w całym 2021 roku zwiększyć zatrudnienie łącznie o 1500 pracowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aleksandra Sroka-Krzyżak szefową strategii w Allegro

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dny
Super świetna osoba!:) Grats!
odpowiedź
User
kamil
Kolejny sukces Jacka Powałki
odpowiedź
User
allegrowicz
Z zawodu jestem dyrektorem
Złe zdjęcie, postawa zamknięta
odpowiedź