SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro otworzyło nowe centrum logistyczne pod Warszawą. Zatrudni ponad 1200 pracowników

Firma Allegro planuje zatrudnić do końca 2022 roku ponad 1200 osób. Będą pracować w nowym centrum logistycznym A2 Warsaw Park. - Dzięki temu klienci dostaną swoje przesyłki jeszcze szybciej - zapowiadają w Allegro.

Article

Serwis Allegro uruchomi nową usługę logistyczną. - Pozwoli sprzedawcom, którzy prowadzą biznes na Allegro na przechowywanie, pakowanie i wysyłanie swoich produktów poprzez nowoczesne centrum logistyczne A2 Warsaw Park. Dzięki temu klienci dostaną swoje przesyłki jeszcze szybciej, nawet następnego dnia - zapowiadają w Allegro.

Umowa pomiędzy firmą Panattoni, która jest właścicielem centrum logistycznego A2 Warsaw Park, a Allegro obejmuje wynajem magazynu o powierzchni 36,5 tys. m kw., z czego 35,1 tys. m kw. zostanie przeznaczone na obsługę zamówień. Pozostałą powierzchnię zajmą biura i przestrzeń wypoczynkowa dla pracowników.

Przyjazne miejsce pracy

Firma zapowiada, że w nowym centrum logistycznym Allegro chce zatrudnić do końca 2022 roku ponad 1200 osób. Kusi nowoczesnym wystrojem, przestronnymi i wygodnymi pomieszczeniami socjalnymi oraz specjalnie wydzielonymi strefami relaksu. - Cały magazyn zaprojektowany został tak, aby każdy pracownik czuł się w nim bezpiecznie i komfortowo - zapewniają w Allegro.

- Stanowiska pracy wyposażono w nowoczesny sprzęt i najnowsze technologie. Na przykład innowacyjne maszyny pakujące czy wygodne dla pracowników "błyskawiczne kartony" usprawnią i ułatwią pracę. Wszystkie wykorzystywane przez nas materiały są bezpieczne dla człowieka i środowiska. Chcemy dać pracownikom najlepsze narzędzia pracy i optymalne procesy - zapowiada Bartłomiej Sobieraj, kierownik operacyjny magazynu.

Posiłki za złotówkę i system premiowy

Allegro obiecuje, że pracownicy mogą liczyć na "atrakcyjne wynagrodzenie, stabilne zatrudnienie, system premiowy, 'posiłki za złotówkę', bezpłatny transport oraz atrakcyjny pakiet szkoleń". Firma zapewnia, że w Allegro każdy pracownik będzie miał szansę na rozwój i awans. Dlatego koncern planuje systematycznie organizować spotkania motywacyjno-rozwojowe dla zatrudnionych.

- Nasza filozofia pracy oparta jest na szacunku, współpracy, dialogu. Bardzo ważne jest, żeby pracownicy dzielili się z nami pomysłami i przekazywali informację zwrotną. Aktualnie mamy otwarte rekrutacje na stanowiska kierownicze, specjalistyczne, magazynowe - mówi Anna Czuba, która zajmuje się w Allegro rekrutacją pracowników do nowo powstałego magazynu.

Wzrost przychodów Allegro

Według badania Mediapanel w maju br. odsłona przeglądarkowa Allegro zanotowała 18,14 mln użytkowników i 62,4 proc. zasięgu, a aplikacja mobilna - 8,9 mln użytkowników i 30,6 proc. zasięgu.

W pierwszym kwartale br. firma Allegro osiągnęła wzrost przychodów netto o 61,1 proc. do 1,21 mld zł i zysku netto ze 104,6 do 269,6 mln zł. Skorygowana EBITDA Allegro w pierwszym kwartale 2021 roku wzrosła rdr o 50,6 proc. do 535,5 mln zł. Zysk netto zwiększył się do 269,6 mln zł z 104,6 mln zł zysku rok wcześniej. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy Allegro pierwszym kwartale 2021 r. wyniosła 9,6 mld zł (wzrost o 46,1 proc. rdr).

Największy, 82,2 proc. udział w przychodach ogółem miał segment marketplace, usługi reklamowe odpowiadały za 8,4 proc. przychodów, własna sprzedaż detaliczna za 4,9 proc. oraz porównywarka cen Ceneo.pl za 4,1 proc. Allegro planuje w całym 2021 roku zwiększyć zatrudnienie łącznie o 1500 pracowników.

Dołącz do dyskusji: Allegro otworzyło nowe centrum logistyczne pod Warszawą. Zatrudni ponad 1200 pracowników

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
literat
Allegro ,obiecuje, że pracownikom mogą liczyć na "atrakcyjne wynagrodzenie ... - -ten, kto tworzy takie zdania, powinien do Allegro wysłać CV
odpowiedź
User
TakaPrawda
Jeśli nie pójdą w niewolnictwo pracowników, wyrzucanie niesprzedanych produktów i niepłacenie podatków w kraju w którym działają to tylko im kibicować. Jeśli zaczną naśladować Amazona to trzeba będzie ich na każdym polu tępić i zniechęcać ludzi do marki.
odpowiedź
User
Adam
Allegro staje sie monopolista
odpowiedź