SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Allegro pozwoli anulować zakupy u wszystkich sprzedawców

Od początku lipca kupujący na Allegro będą mogli anulować zamówienie w ciągu trzech dni od zakupu u wszystkich sprzedawców z kontami firmowymi. Natomiast nieopłacone zamówienia będą kasowane przez platformę po 7 lub 30 dniach od zakupu.

Article

W ciągu trzech dni można anulować na Allegro omyłkowe zamówienie, jeżeli jego status nie został zmieniony na „W realizacji”, „Przygotowane do wysyłki” lub „Wysłane”. Z takiej opcji może skorzystać użytkownik, który kupuje z konta zwykłego i nie zaznaczy na formularzu opcji dostawy i płatności, że chce otrzymać fakturę na dane firmowe.

Ta możliwość 1 lipca zostanie aktywowana u wszystkich sprzedawców z kontami firmowymi po trwającym od roku okresie przejściowym.

- Jeśli jeszcze nie dajesz kupującym możliwości anulowania zakupu w Twoich ofertach, zmień to już teraz i włącz tę opcję w ustawieniach zamówień. Anulowanie zakupu jest wygodną formą rezygnacji z zamówienia w przypadku, gdy klient pomyli się podczas zakupu lub wypełniania formularza opcji dostawy i płatności - zapewnia Allegro w komunikacie dla sprzedających.

Firma informuje, że w przypadku anulowanego zamówienia sprzedawca otrzyma bez wypełniania wniosku rabat transakcyjny (zwrot prowizji). Jeżeli użytkownik anuluje opłacone już zamówienie, rabat zostanie przyznany po zwróceniu kupującemu wpłaty przez Allegro Finanse.

Wraz z opcją anulowania zakupu sprzedawcy mogą aktywować automatyczny zwrot wpłaty kupującego dla anulowanych zamówień. - Wówczas, jeśli będziesz mieć na saldzie odpowiednią kwotę, kupujący natychmiast dostanie od Ciebie zwrot swojej wpłaty, a Ty otrzymasz rabat transakcyjny (zwrot prowizji) za to zamówienie - wyjaśnia Allegro.

Kiedy Allegro automatycznie anuluje zamówienie?

Od 1 lipca Allegro będzie automatycznie anulować zamówienia nieopłacone przez klientów.

W przypadku ofert „kup teraz” platforma będzie kasować zakup w ciągu 7 dni, a przy licytacjach - w ciągu 30 dni (przy czym sprzedający będą mogli ustalać własne terminy, wynoszące minimum 7 dni).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Allegro to zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w Polsce. Według badania Mediapanel w kwietniu br. serwis Allegro.pl zanotował 18,81 mln użytkowników i 64,4 proc. zasięgu, a jego aplikacja mobilna - 10,01 mln użytkowników i 34,3 proc. zasięgu.

Allegro inwestuje w automaty paczkowe i centrum logistyczne

W połowie br. Allegro zacznie instalować własne automaty do odbioru i nadawania przesyłek, do końca roku chce mieć ich 1,5 tys. Dostawą urządzeń zajmie się spółka Modern - Expo, z którą Allegro na początku marca podpisało list intencyjny.

Miesiąc wcześniej Allegro zapowiedziało, że uruchomi pod Warszawą centrum logistyczne o powierzchni ponad 65 tys. m2, w którym pracę znajdzie 1,2 tys. osób. W centrum zamierza realizować nową usługę logistyczną dla firm obejmującą m.in. przechowywanie, pakowanie i wysyłkę towarów. Usługa ma zostać wprowadzona w br.

W czwartym kwartale ub.r. grupa kapitałowa Allegro osiągnęła wzrost przychodów netto o 61,2 proc. do 1,3 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 84,8 proc. zysk netto zwiększył się ponad dwukrotnie, ze 123,9 do 260,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Allegro pozwoli anulować zakupy u wszystkich sprzedawców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl