SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple największym producentem smartfonów na świecie. Najszybciej zyskuje Xiaomi - Huawei wypada z TOP5

W ostatnich trzech miesiącach 2020 roku największym graczem na rynku smartfonów był Apple, który wyprzedził Samsunga - pokazują raporty firm analitycznych DC, Canalys oraz Counterpoint. Mocno traci Huawei, a zyskuje Xiaomi.

iPhone 12iPhone 12

Według danych IDC Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker, w czwartym kwartale 2020 roku najwięcej urządzeń na rynek smartfonów na świecie dostarczył amerykański Apple. Producent wypuścił globalnie 90,1 mln  iPhone'ów, co daje mu 23,4 proc. udziałów w rynku (+1,2 p.p rdr.). Zdaniem analityków IDC wyniki Apple napędził sprzedażowy sukces modelu iPhone 12.

Drugie miejsce według IDC zajmuje Samsung, który w trzech ostatnich miesiącach ubiegłego roku dostarczył na całym świecie 73,9 mln smartfonów, co przekłada się na 19,1 proc. udziałów w rynku.  

Xiaomi utrzymało trzecią pozycję na światowym rynku smartfonów i dostarczyło 43,3 mln urządzeń, osiągając 11,2 proc. udziału w rynku. Spośród czołowej piątki w czwartym kwartale 2020 roku, Xiaomi zanotowało największy wzrost dostaw oraz udziału w rynku.  W tym rankingu najwięcej traci Huawei, który zajmuje miejsce piąte (za Oppo), z 8,4 proc. udziałów w rynku i 32,3 mln dostarczonych urządzeń.

W 2020 roku liderem rynku był Samsung

W całym 2020 roku liderem rynku był Samsung, którego udziały wyniosły 20,6 proc. i 266,7 mln sprzedanych urządzeń.

Drugi Apple miał 15,9 proc. rynku i sprzedał 206,1 mln urządzeń. Podium zamyka Huawei z 189 mln urządzeń, co przełożyło się na 14,6 proc. udziałów w rynku.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wplywy-apple-21-proc-w-gore-65-mld-dol-z-iphone-ow-w-chinach-wzrost-o-57-proc ##

Canalys: Huawei poza piątką czołowych dostawców smartfonów

Według danych firmy Canalys, w czwartym kwartale 2020 roku, lider rynku - Apple - dostarczył globalnie 81,8 mln smartfonów (+4 proc. rok do roku). Podium uzupełniają Samsung (62 mln urządzeń, -12 proc. rdr.) Xiaomi (43,4 mln dostarczonych urządzeń i 12 proc. udział w rynku). Chińska marka najwięcej zyskała - w czwartym kwartale ubr.r aż 31 proc. względem analogicznego okresu roku ubiegłego.

Na całym świecie w czwartym kwartale ub.r. sprzedano 359,6 mln smartfonów.

Z pierwszej piątki rankingu Canalys wypadł Huawei, po raz pierwszy w sześcioletniej historii opracowania danych. - Huawei dramatycznie spadł na większości rynków w wyniku amerykańskich sankcji - powiedziała Amber Liu, analityczka Canalys Research.

Podobnie jak wedle danych IDC, Canalys liderem rynku w 2020 roku  ogłasza Samsunga z udziałami na poziomie 20 proc. (255,6 mln sprzedanych urządzeń). Podium uzupełniają Apple i Huawei (łącznie z Honor), podsiadające odpowiednio 16 i 15 proc. udziałów. Do pierwszej piątki weszły jeszcze Xiaomi i Oppo (kolejno 12 i 9 proc. udziałów).

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/samsung-wyniki-4-kwartal-2020-rok-zysk-nizszy-od-oczekiwanego-mozliwe-dalsze-spadki ##

Counterpoint: liderem w 2020 Samsung, kwartalnie Apple

Dane Counterpoint pokazują, że w ostatnim kwartale roku 2020 na świecie sprzedano 395,9 mln smartfonów, co jest wynikiem o gorszym o ponad 5 mln sztuk względem analogicznego okresu w 2019r.

Liderem jest Apple z 81,9 mln sprzedanych urządzeń (21 proc. rynku na świecie), na co zdaniem analityków Counterpont wpłynęły rosnący popyt na nowego iPhone'a 5G, duże  promocje operatorów (zwłaszcza w USA) oraz trwałość iPhone'a 11.

Na drugie miejsce awansował Samsung z 62 mln urządzeń i 16 proc. udziałów w rynku.

W czwartym kwartale 2020 roku, Xiaomi dostarczyło na rynek 43 mln smartfonów i odnotowało 31 proc. wzrost rok do roku. Dzięki temu Xiaomi utrzymało trzecią pozycję na światowym rynku smartfonów.

Po raz pierwszy Oppo i Vivo wyprzedziły Huawei, zajmując odpowiednio czwarte i piąte miejsce, Huawei spadł na szóste z liczbą 33 mln sprzedanych urządzeń i udziałami w rynku na poziomie 8 proc. (względem 14 proc. w Q4 2019).

W całym roku 2020 według danych Counterpoint liderem na rynku smartfonów był Samsung przed Apple i Huawei. Marka realme okazała się według Counterpoint najszybciej rosnącą - wzrost na poziomie 65 proc. rok do roku.

Dołącz do dyskusji: Apple największym producentem smartfonów na świecie. Najszybciej zyskuje Xiaomi - Huawei wypada z TOP5

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Terier
Nigdy Samsunga!
odpowiedź