SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Artur Dmochowski ambasadorem Polski w Czarnogórze

Artur Dmochowski, poprzednio prezes Polskiej Agencji Prasowej, został powołany przez ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza na stanowisko ambasadora RP w Czarnogórze.

Artur Dmochowski (z lewej) i Jacek Czaputowicz, fot. Tymon Markowski/MSZ Article

Kandydatura Artura Dmochowskiego na funkcję ambasadora RP w Czarnogórze została zgłoszona w połowie lipca sejmowej komisji spraw zagranicznych. Zaakceptowano ją w tajnym głosowaniu, wcześniej posłowie nie zadali Dmochowskiemu żadnych pytań.

Poprzednio, w latach 2015-2017, ambasadorem naszego kraju w Czarnogórze była Irena Tatarzyńska. Placówka dyplomatyczna mieści się w Podgoricy, została uruchomiona w sierpniu 2007 roku.

Artur Dmochowski od maja 2016 roku do października ub.r. był prezesem Polskiej Agencji Prasowej. Wygrał konkurs na to stanowisko. W październiku ub.r. został najpierw zawieszony przez radę nadzorczą spółki, a niedługo potem, po przedstawieniu swojego stanowiska Radzie Mediów Narodowych, złożył rezygnację. Jako powód podał „rozbieżność zdań z radą nadzorczą” w kwestii wizji jej rozwoju i finansowania PAP. Rada Mediów przyjęła jego rezygnację.

Z kolei od 2015 roku do kwietnia 2016 roku Dmochowski był rzecznikiem prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych (resortem kierował wtedy Witold Waszczykowski).

W latach 80. Artur Dmochowski działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów i podziemnym ruchu wydawniczym. Założył i był redaktorem naczelnym pism „Od Nowa” i „Czas Solidarności”. Po 1989 r. był redaktorem i publicystą m.in. w nowojorskim „Nowym Dzienniku”, Telewizji Polskiej i „Gazecie Polskiej”.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Artur Dmochowski ambasadorem Polski w Czarnogórze

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Papowiec
W PAP dużo zrobił: podniósł wynagrodzenia, wprowadzał nowe technologie, ale był zbyt niezależny i „pan starszy” go posunął. A że jest też dyplomatą, wyjeżdża. Szkoda, tacy ludzie przydaliby się w kraju.
22 14
odpowiedź
User
Hanna Pisowska
A w PAPie coraz gorzej: zwolnienia, brak pomysłu na przyszłość, rządzi klika paru kolesi. Dmochowski nie dał rady - układ był silniejszy. PAP stracił, MSZ zyskał
21 11
odpowiedź
User
Mary89
A w PAPie coraz gorzej: zwolnienia, brak pomysłu na przyszłość, rządzi klika paru kolesi. Dmochowski nie dał rady - układ był silniejszy. PAP stracił, MSZ zyskał

tylko Kura się trzyma. W radiu i papie karuzela stanowisk. teraz Sobalę posunął "pan starszy". Nic dziwnego, że wszędzie coraz gorsze wyniki. Ciekawe, jak sie to skończy
20 11
odpowiedź
User
wesoły romek
jest w końcu fucha, taka długa była ta przerwa w chwaleniu nowej władzy
14 15
odpowiedź
User
Pogratulować
Delegowany na kluczowy kierunek dyplomacji polskiej : Czarnogóra. Duża wymiana handlowa, wielki potencjał wzrostu, szeroka współpraca, wiele planów. Kłamstwem jest twierdzenie że to synekura.
13 10
odpowiedź
User
Gyh
W PAP rządzi nieomylny prezes i dwóch naczelników przesiadujących u niego godzinami. Reszta jak bydło pod drzwiami. Takiej arogancji dawno nie było. Kto w Pap i to widzi łapa w górę
16 9
odpowiedź
User
ZenekMaDosc
Dlaczego kasujecie komentarze?
8 8
odpowiedź