SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Próby ataków hakerskich na Canal+ online

Subskrybenci serwisu streamingowego Canal+ online otrzymują e-maile, w których nadawca ostrzega ich przed zaobserwowanymi próbami ataków hakerskich. Rzecznik Canal+ Piotr Kaniowski zdradza Wirtualnemedia.pl, że to „działania edukacyjne”.

Article

Użytkownicy Canal+ online otrzymali e-maila pod tytułem „Ważna informacja - dotyczy bezpieczeństwa Twoich danych osobowych”. - Drogi Kliencie, w związku z zaobserwowanymi próbami ataków hakerskich polegającymi na nieuprawnionym dostępie do kont zarejestrowanych w ramach usługi Canal+ online i możliwości dołączenia opcji dodatkowych, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności i przypominamy o stosowaniu się do poniższych zasad cyberbezpieczeństwa - można przeczytać w wiadomości.

Zobacz także: Kino Świat zmienia prezesa, poprzedni zostaje w Canal+ Polska

Jak uchronić się przed hakerami?

Dalej operator udziela wskazówek jak uchronić się przed potencjalnymi atakami.

- Nie wykorzystuj tych samych haseł i loginów, które stosujesz w innych aplikacjach, sklepach internetowych, serwisach internetowych/VOD, na forach, czy portalach internetowych (w przypadku np. wycieku danych ze sklepu internetowego osoba nieuprawniona może uzyskać dostęp do Twojego konta w innym serwisie internetowym, do którego logujesz się za pomocą tego samego loginu i hasła); regularnie zmieniaj hasła i nie udostępniaj ich nikomu. Mocne hasło to skomplikowane hasło (hasło powinno zawierać minimum 8 znaków, w tym znaki specjalne, liczby, duże i małe litery); nie podawaj danych osobowych na niezaufanych lub nieznanych stronach internetowych; ignoruj e-maile z prośbą o uwierzytelnienie lub dane do logowania; skanuj programem antywirusowym komputer lub inne urządzenie, z którego następuje logowanie do Canal+ Online; zabezpiecz komputer lub inne urządzenie m.in. poprzez regularne pobieranie i instalowanie aktualizacji; nie korzystaj z linków, do których nie masz pewności, że pochodzą one od Canal+ Polska; nie wchodź na podejrzane i nieznane strony internetowe - zwracaj uwagę na adresy URL stron, które odwiedzasz. Takie strony mogą zainfekować Twoje urządzenia złośliwym oprogramowaniem - radzi Canal+.

To już drugie ostrzeżenie dla klientów Canal+

Analogiczne ostrzeżenie drogą e-mailową otrzymali abonenci Canal+ we wrześniu ub.r. Czemu są rozsyłane? Czy klienci udostępniają swoje konta nieświadomie i są one wykorzystywane do piractwa? - Po prostu regularnie prowadzimy tego typu działania edukacyjne skierowane do abonentów - odpowiada Wirtualnemedia.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+. Nie zdradził tym samym na czym polegały próby ataków hakerskich.

Konta w serwisie streamingowym mogą być wykorzystane nie tylko do nielegalnego oferowania stacji Canal+, ale także do pozyskania danych osobowych klientów, takich jak e-maile czy numery telefonów. Wszystkim stacjom Canal+ w serwisie streamingowym Canal+ online towarzyszy napis „online” obok logotypu. Stacjom Canal+ na pirackich listach w streamingu ten dopisek nie towarzyszy, co oznacza, że hakerzy pozyskują sygnał z satelity.

Kwartalne przychody Canal+ Group w I kwartale br. zwiększyły się o 6,5 proc. do 1,446 mld euro (wzrost organiczny wyniósł 6 proc.). We Francji, gdzie nadawca ma także kilka kanałów dostępnych bezpłatnie, wpływy poszły w górę o 6,5 proc. do 788 mln euro. Natomiast na rynkach zagranicznych zwiększyły się o 6,9 proc. do 574 mln euro (w ujęciu organicznym o 6,2 proc.), w komunikacie zaznaczono, że przyczynił się do tego wzrost liczby abonentów. Nie podano jednak ile ona wynosi.

Dołącz do dyskusji: Próby ataków hakerskich na Canal+ online

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bredny
Bo i super, to się ceni. A takie Morele ma za nic dane klientów
odpowiedź