SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa zawiesza zdjęcia do seriali i programów. „Decyzja nadawców i własna”

Firma ATM Grupa poinformowała, że zawiesiła do 22 marca zdjęcia do realizowanych seriali i programów telewizyjnych. W związku z koronawirusem wielu klientów zrezygnowało z wynajmu od niej sprzętu i studiów, a także realizacji wydarzeń sportowych i rozrywkowych.

Andrzej Muszyński, prezes ATM GrupyArticle

W komunikacie giełdowym ATM Grupa poinformowała, że „w związku z pandemią koronawirusa obserwuje narastające zakłócenia utrudniające lub uniemożliwiające bieżącą realizację zdjęć w niemal wszystkich produkcjach”. Dlatego „decyzją nadawców lub własną” postanowiła zawiesić realizację wszystkich zdjęć do 22 marca.

Firma podała, że „odnotowuje rosnącą liczbę rezygnacji z zakontraktowanych już przez zamawiających usług związanych z produkcją telewizyjną tj. wynajmu sprzętu i studiów a także realizacji wydarzeń sportowych i rozrywkowych”. Zaznaczyła, że „dłuższe utrzymanie się powyższej sytuacji, w tym konieczność dalszego zawieszenia realizacji zdjęć może negatywnie wpłynąć na (jej - przyp.) skonsolidowane wyniki finansowe”.

ATM Grupa produkuje ponad 50 seriali i programów

Spółki wchodzące w skład ATM Grupy realizują seriale i programy dla takich stacji jak TVP1, TVP2, Polsat, TV4, Super Polsat, TV Puls, HBO, Canal+ Discovery, Comedy Central, AXN, TLC i History. W sprawozdaniu za trzeci kwartał ub.r. firma podała, że w tym okresie w 54 kanałach emitowano 54 jej produkcje.

- W analizowanym okresie kontynuowane były również prace nad takimi serialami, jak: „Świat według Kiepskich”, „Pierwsza Miłość”, „Policjantki i Policjanci”, „Sprawiedliwi. Wydział Kryminalny”, „Gabinet nr 5” -realizowane dla Telewizji Polsat i TV4, „Ojciec Mateusz”, „ Dziewczyny ze Lwowa”, „Echo Serca” - realizowane dla Telewizji Polskiej, oraz „Lombard. Życie pod zastaw” - realizowany dla stacji TV Puls, „Znaki” - dla stacji AXN - wyliczono.

Ponadto firma produkowała „Koło fortuny” dla TVP, „Oblicza prostytucji” dla TVN Style, „Czarną domenę” dla Canal+, „Apetyt na sławę” dla Discovery i „Złoto Bałtyku” dla History.

Jesienią ub.r. spółka nakręciła dla Netflixa serial „W głębi lasu”, o zakończeniu zdjęć poinformowano na początku grudnia.

Ponadto oferuje klientów (głównie nadawcom telewizyjnym) usługi wykonywane przy użyciu wozów realizacyjnych HD, wynajem powierzchni studyjnych i biurowych, usługi dźwiękowe, montażowe, oświetleniowe, operatorskie, informatyczne i transportowe. Sama jest właścicielem nadawanej naziemnie stacji ATM Rozrywka.

ATM Grupa ze wzrostem wpływów i zysku

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. ATM Grupa osiągnęła wzrost przychodów o 24 proc. do 189,09 mln zł oraz 29,23 mln zł zysku netto (wobec 16,58 mln zł rok wcześniej).

W segmencie produkcji wpływy zwiększyły się ze 101,75 do 124,33 mln zł, a zysk EBITDA z 8,36 do 17,51 mln zł, natomiast w segmencie zarządzania aktywami trwałymi (czyli wynajem studiów, sprzętu i usług) wpływy wzrosły z 47,82 do 54,79 mln zł, a zysk EBITDA z 20,94 do 24,48 mln zł.

ATM Grupa jest notowana na warszawskim rynku giełdowym. W piątek na koniec sesji za akcję spółki płacono 3,69 zł, co dawało kapitalizację w wysokości 311,07 mln zł. Przez ostatni miesiąc kurs firmy zmalał o 23 proc., a cały indeks WIG stracił w tym okresie stracił 33,6 proc.

W ostatnich dniach w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem wielu nadawców telewizyjnych i radiowych zrezygnowało z udziału publiczności podczas nagrań programów. Stacje newsowe nie zapraszają do studia gości, uruchamiają też specjalne, edukacyjne audycje informacyjne. TVN24 nadaje bez gości w studiu w Warszawie, prowadzi w nimi rozmowy przez Skype'a. W Polsat News pojawi się program "Wszystko o koronawirusie".

Kilka dni wcześniej TVN24 zaczął emitować „Koronawirus - Raport”, a TVP Info - „Koronawirus - poradnik”.

Kanały informacyjne zanotowały duże wzrosty oglądalności.

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa zawiesza zdjęcia do seriali i programów. „Decyzja nadawców i własna”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ATM
No to teraz dwa miesiące przerwy...
odpowiedź
User
ATM Rozrywka
Zlikwidować kanał ATM Rozrywka i dać w jego miejsce coś bardziej wartościowego!
odpowiedź
User
WERONA
A OD KIEDY START W HD? ...... 2020 CZY 1920 ?
odpowiedź