SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Axel Springer nie przejmie Interii

Nowy prezes portalu zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl walkę z Onetem i Wirtualną Polską poprzez multimedia oraz rozwój serwisów społecznościowych i badawczych.

- Nie ma mowy o przygotowywaniu spółki do przejęcia przez Axel Springer czy jakąkolwiek inną firmę - twierdzi Grzegorz Błażewicz, nowy prezes zarządu spółki Interia.pl S.A.

Trzeci pod względem liczby użytkowników polski portal będzie kontynuował strategię opartą na rozwoju sfery multimedialnej. Kilka dni temu ruszył wzorowany na YouTube serwis video.interia.pl zawierający pliki video wykonane przez Internautów. Z kolei uruchomiona w wakacje platforma telewizyjna Interia TV, będzie wzbogacana o kolejne treści o tematyce muzycznej i rozrywkowej.

Interia zamierza również rozbudowywać serwisy społecznościowe, w tym dążyć do integracji elementów platformy Znajomi.pl.

Szef Interii nie wyklucza, że portal zaangażuje się we współpracę z telefonią komórkową. - Dostarczanie mobilnych usług dodanych wydaje się naturalne dla Interii jako agregatora treści informacyjnych, multimedialnych i rozrywkowych - wyjaśnia Grzegorz Błażewicz. - Zastanawiamy się również nad sprzedażą drobnych aplikacji.

Zupełnie nowym pomysłem na działalność portalu jest uczestnictwo w programach badawczych z wiodącymi instytucjami badawczymi i środowiskami akademickimi w Europie. Prezes Interii nie ujawnił, jakie konkretnie badania są planowane.

Więcej o planach portalu Interia.pl w wywiadzie z prezesem Grzegorzem Błażewiczem.

Jak już informowaliśmy nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Interia.pl powołało w ubiegły poniedziałek do Zarządu Spółki Grzegorza Błażewicza na stanowisko Prezesa Zarządu oraz Dariusza Mazurkiewicza na stanowisko Wiceprezesa Zarządu.  Z zarządu spółki odwołano prezesa zarządu Jacka Pasławskiego, wiceprezesa Marcina Borka oraz członka zarządu Marcina Jędrycha.

Dokonano także zmian w składzie rady nadzorczej spółki: odwołano z rady nadzorczej spółki Krzysztofa Nepelskiego  (dyr. marketingu radia RMF FM) ze stanowiska przewodniczącego oraz Henryka Niedośpiała. NZWA powołało na ich miejsce Janusza Filipiaka (właściciel formy Comarch) na przewodniczącego rady nadzorczej oraz Grzegorza Szymańskiego na członka rady nadzorczej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Axel Springer nie przejmie Interii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl