SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Barbara Kurdej-Szatan bez kary za wulgarny wpis o pogranicznikach. Sąd prawomocnie umorzył sprawę

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie sądu I instancji o umorzeniu postępowania przeciwko aktorce Barbarze Kurdej-Szatan, oskarżonej o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy - dowiedziała się PAP. Artystka nazwała funkcjonariuszy "maszynami bez mózgów" oraz "mordercami".

Barbara Kurdej-SzatanBarbara Kurdej-Szatan

Na początku grudnia 2022 r. Sąd Rejonowy w Pruszkowie umorzył postępowanie przeciwko oskarżonej Barbarze Kurdej-Szatan, uznając, że zarzucany jej czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego. Postanowienie było nieprawomocne. Stronom przysługiwało zażalenie do Wydziału Odwoławczego Sądu Okręgowego w Warszawie.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie informowała PAP, że nie zgadza się z decyzją sądu i argumentacją przyjętą w uzasadnieniu wydanej decyzji. - W ocenie oskarżyciela publicznego publikacja wpisu, w którym oskarżona posługuje się określeniami "maszyny bez mózgu i serca" oraz "mordercy" w stosunku do Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy wykonujących obowiązki ustawowe w zakresie ochrony granicy RP na odcinku polsko-białoruskim zniesławiła podmiot zobowiązany do ochrony granic państwa, jak również jej funkcjonariuszy" - podawała prokuratura.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zaznaczała też, że wskazana wypowiedź nie mieściła się w granicach wolności słowa. - Fakt, że była ona emocjonalna nie wpływa na ocenę znamion zarzucanego czynu - podkreślała prokuratura. Informowała również, że niezwłocznie zaskarży wydane postanowienie domagając się jego uchylenia.

Jak dowiedziała się PAP, Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy zaskarżone orzeczenie Sądu Rejonowego w Pruszkowie. Oznacza to, że wyrok jest prawomocny.

Barbara Kurdej-Szatan zwyzywała na Instagramie strażników granicznych

Akt oskarżenia przeciwko Barbarze K.-Sz. został skierowany do sądu na początku czerwca. "Kobieta została oskarżona o to, że 4 listopada 2021 roku za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym zniesławiła Straż Graniczną oraz jej funkcjonariuszy" - poinformowała wtedy Aleksandra Skrzyniarz.

Akt oskarżenia dotyczył wpisu K.-Sz. na Instagramie, aktorka zarzuty w tej sprawie usłyszała w połowie maja. "Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia" - przekazywała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Na początku listopada 2021 roku Barbara K.-Sz. opublikowała na Instagramie wpis. "To jest ku**a +straż graniczna+ ????? +Straż+ ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!!" – napisała aktorka. Wpis ten po jakimś czasie został usunięty.

Kurdej-Szatan zniknęła z TVP i reklam Play

Na wpis Barbary Kurdej-Szatan dotyczący Straży Granicznej szybko zareagował ówczesny prezes TVP Jacek Kurski. "Obrona polskiej granicy pokazuje, jak cenna jest praca polskich służb i wojska. W Telewizji Polskiej nie może być miejsca dla osób, które szkalując i wyzywając obrońców naszych granic, same postawiły się poza wspólnotą aksjologiczną Polaków" - zapowiedział Kurski na Twitterze.

Aktorka na przełomie roku zniknęła też z reklam sieci telekomunikacyjnej Play, w których przez prawie 10 lat razem z Maciejem Łagodzińskim grała pracowników salonu sprzedażowego odwiedzanego przez znane osoby. W br. Barbara Kurdej-Szatan pojawiła się jedynie w wizerunkowym spocie dotyczącym finału WOŚP, a w rozpoczętej niedawno kampanii promującej wspólną ofertę Play i UPC Polska nie występuje także Łagodziński, zastąpił go inny aktor.

Natomiast Barbara Kurdej-Szatan wspólnie z Przemysławem Kossakowskim prowadziła program „Project Cupid” emitowany w wiosennej ramówce TTV. Aktorka była uczestniczką pierwszej edycji programu TVN "Mask Singer",  w tym roku była współgospodynią programu "Projekt Cupid" emitowanego w TTV.

Dołącz do dyskusji: Barbara Kurdej-Szatan bez kary za wulgarny wpis o pogranicznikach. Sąd prawomocnie umorzył sprawę

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zi0br0
Spoko, jest jeszcze skarga nadzwyczajna.
odpowiedź
User
Gomez
Szkoda, że nie ma prawa wzajemności. Możnaby bezkarnie ją tak nazywać.
odpowiedź
User
mars
Brawo. Są jeszcze niezawisłe sądy.
odpowiedź