SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bartosz Węglarczyk redaktorem naczelnym Onetu

Bartosz Węglarczyk objął w portalu Onet (należącym do Ringier Axel Springer Polska) nowo utworzoną funkcję redaktora naczelnego. Z Grupą Onet jest związany od prawie trzech lat.

Bartosz Węglarczyk, fot. Onet.pl Article

Poprzednio Bartosz Węglarczyk zajmował w Grupie Onet stanowisko dyrektora programowego. Agnieszka Skrzypek-Makowska, menedżer ds. komunikacji w Ringier Axel Springer Polska, przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl, że nowa funkcja Węglarczyka jest związana z ewolucją, którą w ostatnich kilku latach przeszedł Onet. - Zmiana ta jest naturalną konsekwencją rozwoju portalu, który przez ostatnie dwa lata znacznie umocnił swoją pozycję na rynku medialnym - stwierdziła.

Stanowisko dyrektora programowego zostanie teraz zlikwidowane w Onecie. Bartosz Węglarczyk ma podobne obowiązki co poprzednio, jako redaktor naczelny jest także odpowiada także za kierunek i linię programową portalu.

Według badania Gemius/PBI w listopadzie br. Onet.pl zanotował 16,5 mln użytkowników i 1,27 mld odsłon, a wszystkie strony i aplikacje internetowe Ringier Axel Springer Polska - 21,15 mln użytkowników i 1,97 mld odsłon.

Od trzech lat firma mocno rozwija treści wideo. Od wiosny emitowane są program Tomasza Lisa oraz cykle publicystyczne pod markami Onetu, „Faktu” i „Newsweeka”, a od października br. - emitowany od poniedziałku do piątku „Onet rano”. Ramówkę wideo portalu uzupełniają formaty lifestylowe, rozrywkowe i sportowe - jesienią br. zadebiutowały „Misja esport”, „Prosto w szczenę” oraz „Jedno zdanie”. - Obecnie około 80 proc. oferty wideo pozostaje niezmienne, 20 proc. to obszar w którym eksperymentujemy. Rozważamy też wprowadzenie płatnych treści premium - mówił portalowi Wirtualnemedia.pl we wrześniu br. Aleksander Kutela, wiceprezes Ringier Axel Springer Polska i szef Onetu.

Węglarczyk w Onecie od prawie trzech lat

Bartosz Węglarczyk przeszedł do Grupy Onet wiosną 2016 roku. Oprócz nadzorowania redakcji informacyjnej portalu prowadzi niektóre wydania „Onet opinie” oraz jedno wydanie tygodniowo „Onet rano”.

W latach 2013-2016 Węglarczyk był zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, a w latach 2012-2013 redaktorem naczelnym „Sukcesu”. Wcześniej przez 12 lat pracował w „Gazecie Wyborczej”, m.in. jako korespondent w Moskwie, Brukseli i Waszyngtonie oraz szef działu zagranicznego.

W latach 2008-2016 współpracował z Grupą TVN. Przez cały ten okres prowadził niektóre weekendowe wydania „Dzień dobry TVN” (najczęściej z Kingą Rusin), a w 2014 roku - magazyn „Świat” w TVN24 BiS.

Z kolei jesienią 2012 roku Bartosz Węglarczyk współprowadził poranną audycję „Zwolnienie z WF-u” w Esce Rock.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bartosz Węglarczyk redaktorem naczelnym Onetu

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rem
A kto był redaktorem naczelnym dotychczas? Istniało takie stanowisko w Onecie?
34 13
odpowiedź
User
Obiektywny
Dar losu dla WP. On się nie nadaje do tej funkcji. Będzie chciał pchać politykę i publicystykę gdy przeciętny Kowalski woli horoskopy i teksty o tym czego nie jeść, żeby dostać raka.
Przewiduję spadki Onetu.
62 17
odpowiedź
User
o so chozi?
Albo nowy cykl Jaroslawa Kuźniara i Filipa Chajzera pt. "Jak sobie radzić z hejtem w internecie?"
50 8
odpowiedź
User
Kuchcik
Na moje oko to jest degradacja: dyrektor programowy marki vs redaktor naczelny tytułu.
35 15
odpowiedź
User
archiwalia
A kto był redaktorem naczelnym dotychczas? Istniało takie stanowisko w Onecie?


Ostatnim naczelnym był Michał Bonarowski. Stanowisko zlikwidowano w 2009 roku.
29 9
odpowiedź