SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Beata Grabarczyk po rozstaniu z Polsatem żegna się z dziennikarstwem. „To nie jest już mój wymarzony zawód”

Po 16 latach pracy Beata Grabarczyk, do niedawna szefowa anteny Polsat News 2, pożegnała się z Telewizją Polsat. - Dziennikarstwo nie jest już moim wymarzonym zawodem. W tej chwili nie liczy się prawda, a tylko biznes - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Beata Grabarczyk.

Beata Grabarczyk, fot. PolsatArticle

O zmianach w Polsat News pisaliśmy już pod koniec kwietnia br., wtedy z naszych nieoficjalnych informacji wynikało, że od połowy kwietnia na urlopach przebywało kilku menedżerów pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat. Wśród nich była Beata Grabarczyk, od 2014 roku szefowa anteny Polsat News 2.

Z naszych ustaleń wynikało, że oprócz Beaty Grabarczyk, także Marcin Cholewiński (szef anteny Polsat News od startu stacji w 2008 roku), Radosław Kietliński (szef publicystyki Polsat News) i Roman Kukielak (sekretarz programowy pionu informacji i publicystyki) mieli nie wrócić już do pracy w Polsat News. Docelowo mieli pracować w nowej agencji informacyjnej Polsatu, której powstanie nadzoruje Henryk Sobierajski, były dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat.

W maju br. Beata Grabarczyk straciła stanowisko, a kierownictwo Polsatu miało zaproponować jej pozostanie w stacji, ale na gorszych warunkach finansowych.

Jak stwierdza dziennikarka w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, proponowała firmie rozstanie za porozumieniem stron. - Polsat po prostu zwolnił mnie z pracy, ponieważ nie przyjęłam zaproponowanych warunków. Trudno to nazwać negocjacjami, nikt de facto z władz spółki z nami nie rozmawiał. Zostaliśmy zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy w maju, a później padła propozycja przejścia do agencji tworzonej przez Henryka Sobierajskiego - opisuje.

- Mieliśmy dwa tygodnie do namysłu. Byłam na spotkaniu z szefem biura zarządu, który zapytał, jakie są moje propozycje, na co odpowiedziałam, że chciałabym odejść za porozumieniem stron, zaproponowałam odprawę. Na następnym spotkaniu dostałam wypowiedzenie - tłumaczy.
 
Beata Grabarczyk żegna się z dziennikarstwem

Była szefowa anteny Polsat News 2 powiedziała Wirtualnemedia.pl, że ostatecznie żegna się z dziennikarstwem i wkrótce rozpocznie pracę w innym zawodzie. Na razie nie chce podać konkretów. Po odejściu z Polsatu obowiązuje ją półroczny zakaz konkurencji.

- Dziennikarstwo nie jest już moim wymarzonym zawodem. W tej chwili nie liczy się prawda, a tylko biznes - dodaje.

Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Telewizji Polsat potwierdza, że nadawca rozstał się z Beatą Grabarczyk, natomiast nie potwierdza, że została ona zwolniona.

Beata Grabarczyk w Telewizji Polsat pracowała przez 16 lat. Zanim została szefową Polsat News 2, była m.in. reporterką i prezenterką „Wydarzeń” oraz prowadziła program „To był dzień” w Polsat News.

Wcześniej pracowała m.in. w Polskim Radiu, Radiu ZET i RMF FM. Z mediami była związana od 1993 roku.

Duże zmiany w Polsat News i Polsat News 2

Przypomnijmy, że na początku kwietnia br. dyrektorem informacji i publicystyki w Telewizji Polsat została Dorota Gawryluk. Przejęła to stanowisko po Henryku Sobierajskim. Zastępcami Gawryluk są Marcin Wójcicki i Mariusz Kopiński, natomiast Ewa Jarosławska została szefową wszystkich wydawców.

W kwietniu „Gość Wydarzeń” w Polsat News został zastąpiony przez dłuższy program „Wydarzenia i opinie”, a Jarosław Gugała przestał prowadzić główne wydanie „Wydarzeń”. Zakończono współpracę z Kamilem Durczokiem, który był gospodarzem cotygodniowego programu publicystycznego. Ponadto szefem programu „Państwo w państwie” w Polsat News został Michał Troiński, zastępując Małgorzatę Mikulską-Rembek.

Z Polsat News odeszła właśnie, po 10 latach pracy w stacji, Beata Lubecka, która przechodzi do Radia ZET, gdzie od września zastąpi Konrada Piaseckiego jako gospodarz porannych wywiadów politycznych. „Śniadanie w Polsat News” będzie teraz prowadził Dariusz Ociepa. Natomiast Patryk Miś odszedł z Polsatu do Onetu.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. Polsat News miał 1,12 proc. udziału w rynku oglądalności, a Polsat News 2 - 0,12 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Beata Grabarczyk po rozstaniu z Polsatem żegna się z dziennikarstwem. „To nie jest już mój wymarzony zawód”

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aZaliż
Przez 16 lat, póki dostawała regularnie pensję, nie przeszkadzało jej to, że dziennikarstwo to biznes.
Gdy została zwolniona, doznała olśnienia...
odpowiedź
User
Babcia Władzia
Tym samym potwierdziła,że Solorz sprzedał się pisiorom.
odpowiedź
User
ZXC
Tajemnicą poliszynela o czyj biznes chodzi. koleś z każdym się dogada.
odpowiedź