SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bezpieczny Samochód - nowa usługa sieci Era

Polska Telefonia Cyfrowa uruchomiła usługę Aktywna Ochrona Pojazdów

Polska Telefonia Cyfrowa uruchomiła usługę Aktywna Ochrona Pojazdów, która jest oferowana bezpośrednio przez sieć Era i którą można aktywować bez konieczności wykupienia pakietu innych usług. Aktywna Ochrona Pojazdów oparta jest na transmisji GSM i systemie GPS i umożliwia w łatwy sposób monitorowanie i zabezpieczanie pojazdów oraz przewożonych w nich ładunków. W przypadku kradzieży pojazdu lub napadu na kierowcę, urządzenie zamontowane w samochodzie wysyła sygnał alarmowy do Centrum Monitoringu.

Podaje ono pozycję geograficzną pojazdu, otrzymywaną automatycznie z odbiornika GPS. Dzięki uzyskanym współrzędnym operator widzi obiekt na mapie cyfrowej, wraz z danymi niezbędnymi do zidentyfikowania pojazdu. W oparciu o te dane i po zweryfikowaniu sygnału alarmowego może on - zależnie od sytuacji - odwołać alarm, wysłać patrol interwencyjny lub powiadomić o zdarzeniu policję. W przypadku podjęcia działania operator współdziała z grupą interwencyjną oraz policją. Jego zadaniem jest podawanie na bieżąco pozycji śledzonego pojazdu, kierunku przemieszczania się oraz prędkości. Operator informuje właściciela pojazdu o wyniku podjętych działań. Partnerem współpracującym z PTC w zakresie Aktywnej Ochrony Pojazdów jest firma Impel Security Polska Sp. z o.o., która świadczy usługi monitoringu i ochrony pojazdów oraz dostarcza niezbędne urządzenia do zainstalowania w pojeździe.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bezpieczny Samochód - nowa usługa sieci Era

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl