SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bezrobocie w UE najwyższe nadal w Polsce

Stopa bezrobocia wyniosła w kwietniu 7,1% w całej Unii Europejskiej (UE) wobec 7,2% (po rewizji) w marcu i wobec 8,0% rok wcześniej.

Podał unijny urząd statystyczny Eurostat w piątkowym komunikacie. Bezrobocie w strefie euro kształtowało się w kwietniu także na poziomie 7,1%, wobec 7,2% w poprzednim miesiącu i wobec 8,0% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowały Dania i Holandia (po 3,4% w marcu) oraz Irlandia (4,0%). Najwyższe bezrobocie było wciąż w Polsce (11,2%) i na Słowacji (10,5%).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób w wieku produkcyjnym w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, w kwietniu wyniosła 13,7% wobec 14,4% w marcu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bezrobocie w UE najwyższe nadal w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl