SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Big Brother Arena” wraca na niedzielny prime-time

Telewizyjna Siódemka przenosi emisję nadawanego na żywo programu „Big Brother Arena” na niedzielny prime-time. Zmiana ta będzie obowiązywać od tego tygodnia - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W czwartek stacja pokaże specjalny odcinek reality-show, w którym widzowie na żywo zobaczą odwiedziny Magdy Gessler w Domu Wielkiego Brata.

Gabi Drzewiecka w „Big Brother Arena”; fot. TVN Article

Przeniesienie nadawanego na żywo programu „Arena” z niedzieli na piątek to najważniejsza zmiana jesiennej odsłony „Big Brothera”. Jak informowała portal Wirtualnemedia.pl szefowa TVN7 Katarzyna Mazurkiewicz stało się tak z wielu powodów. - Przede wszystkim, z uwagi na dramaturgie programu, jest to najlepszy dzień na podsumowanie tygodniowych zadań i nominacji - komunikowała.

Druga edycja „Big Brothera” na antenie telewizyjnej Siódemki zadebiutowała 13 września o godz. 20.00. Wówczas zgodnie z planem stacja wyemitowała na żywo pierwszy odcinek „Areny”, w którym do Domu Wielkiego Brata wprowadziło się 16 uczestników. Drugi odcinek realizowanego na żywo show pokazano tydzień później (20 września).

Z naszych informacji wynika, że Telewizyjna Siódemka wczoraj podjęła decyzję o przywróceniu show „Big Brother Arena” na niedzielny prime-time. Zmiana ta będzie obowiązywać od tego tygodnia (tj. trzeci odcinek jesiennej edycji „Areny” zostanie nadany 29 września). W piątki o godz. 20.00 stacja będzie pokazywać standardowe odcinki „Big Brothera”, w których relacjonowane są wydarzenia z Domu Wielkiego Brata.

„Big Brother +” bez zmian będzie nadawany w piątki, ale po godz. 23.00. W poprzednich dwóch tygodniach półgodzinne wejście na żywo do Domu Wielkiego TVN7 transmitowała o 21.30 (tuż po piątkowej „Arenie”).

Specjalny odcinek „Big Brothera” z udziałem Magdy Gessler

W najbliższy czwartek o godz. 20.00 mieszkańców Domu Wielkiego Brata odwiedzi znana restauratorka Magda Gessler. Jej wizyta będzie relacjonowana na żywo w ramach specjalnego odcinka „Big Brothera”, który wyjątkowo będzie nadawany na żywo.

Czwartkowa emisja „Big Brothera” od wtorku jest intensywnie promowana przez Telewizję TVN.

Jesienny sezon „Big Brothera” stracił widzów

Średnia widownia dotychczas pokazanych siedmiu odcinków reality-show (do 19 września) wyniosła 423 tys. osób, co przełożyło się na 2,93 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów, 5,20 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 3,85 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group.

Nowa edycja „Big Brothera” względem wiosennej odsłony straciła 335 tys. oglądających. Średnia widownia całego poprzedniego sezonu reality-show z godz. 20.00 wyniosła 758 tys. osób, co przełożyło się na 5,28 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów, 8,85 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 6,96 proc. w grupie 16-59.

W dotychczasowej serii najwięcej widzów zgromadził nadany na żywo pierwszy odcinek „Big Brother Arena”. Śledziło go 509 tys. widzów. Tydzień później widownia „Areny” spadła do 350 tys. osób.

Format reality-show „Big Brother” stworzyła firma Endemol w Holandii, jego pierwszą edycję zrealizowano w 1999 roku. W programie pokazywane jest przez całą dobę życie grupy uczestników mieszkających we wspólnym domu i wykonujących polecenia Wielkiego Brata. Ponadto co tydzień nominują innych uczestników, którzy mają odpaść z rywalizacji. Na osoby z największą liczbą wskazań głosują widzowie, decydując ostatecznie, kto opuści program. W konsekwencji co tydzień zmniejsza się liczba uczestników.

Jako uczestnicy w jesiennej edycji reality-show na chwile obecną występują: Wiktor Stadniczenko, Natalia Dawidowska, Anna Izvarina, Dawid Łojewski, Mateusz Sławiński, Aleksandra Balawender, Kamil Lemieszewski, Karolina Sztafa, Kasia Strojek, Łukasz Stawicki, Małgorzata Szmal, Martyna Lewandowska, Sarah Poznachowski i Vasilis Tomazos. Z programu w zeszły piątek odpadł Przemysław Karda, a wczoraj wieczorem Dom Wielkiego Brata niespodziewanie opuściła Malwina Ha.

Oprócz powyższej szesnastki mieszkańców, którzy w „Big Brotherze” pojawili się 13 września, będą dołączać kolejne osoby. Na chwilę obecną Telewizja TVN ma wyłonionych kilkunastu kandydatów gotowych do wejścia do programu. Ilu z nich ostatecznie weźmie udział w projekcie będzie zależeć od bieżącej sytuacji w Domu Wielkiego Brata.

Gospodarzami drugiego sezonu „Big Brothera” ponownie są Małgorzata Ohme i Filip Chajzer. Do tego grona dołączyła Gabi Drzewiecka, która względem poprzedniej edycji zastąpiła Agnieszkę Woźniak-Starak (zrezygnowała ona z prowadzenia reality-show po tym jak w tragicznych okolicznościach zginał jej mąż Piotr).

Udział TVN7 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2018 roku wyniósł 3,24 proc.

Dołącz do dyskusji: „Big Brother Arena” wraca na niedzielny prime-time

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Virtu
Już muszą ratować program. Obecna edycja zawiera dużo ciekawszych ludzi niż pierwsza, ale w piątkowe wieczory jest za dużo premier telewizyjnych w prime time. Starcie z Tańcem z gwiazdami i Czarem par gokazało się zabojcze. Arena w niedzielę będę z kolei niekorzystna dla Masterchefa. Szkoda, że siódemka boi się zaryzykować i przesunąć BB na późniejszą godzinę. Moja rada -nie emitujcie reklam na TVN i TVN7 o tej samej porze. Jak ludzie znlmieniają kanały, jest szansa, że zatrzymają się na drugiej stacji
43 5
odpowiedź
User
Józio Piłsudzki
Już widzę desperackie kroki w ratowaniu programu.
31 3
odpowiedź
User
paff
Już reaktywacja była wielką porażką, a p. Edward ciągle czaruje rzeczywistość. Nic z tego. Pod koniec realna oglądalność będzie na poziomie 100 tys., a to mniej niż telezakupy o 2-giej w nocy.
24 5
odpowiedź