SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BlackBerry działa w Erze

BlackBerryR w sieci Era - całe biuro w kieszeni

Polska Telefonia Cyfrowa Sp.z o.o rozpoczyna w Polsce wdrażanie BlackBerry™, bezpiecznego rozwiązania łączności bezprzewodowej firmy Research In Motion
Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. udostępnia od dziś klientom korporacyjnym sieci Era - jako pierwszym w Polsce - możliwość próbnego korzystania z najnowocześniejszego, bezprzewodowego rozwiązania komunikacyjnego, jakim jest usługa BlackBerry®. Weźmie w tym udział kilkudziesięciu klientów korporacyjnych sieci Era na terenie całego kraju.

BlackBerry Enterprise Solution to wyjątkowe rozwiązanie w dziedzinie komunikacji, które zostało opracowane z myślą o przedsiębiorstwach i ich pracownikach potrzebujących bezpiecznego, zintegrowanego bezprzewodowego dostępu do poczty elektronicznej, osobistego kalendarza oraz aplikacji i zasobów informacyjnych intranetu i baz danych przedsiębiorstwa. W skład tego rozwiązania wchodzą urządzenia BlackBerry® wielkości telefonu komórkowego, oprogramowanie instalowane w komputerach i serwerach wraz z usługami BlackBerry®.

Rozwiązanie BlackBerry® zmienia dotychczasowe sposoby prowadzenia biznesu. Dzięki zastosowanej tu własnej technologii 'push', poczta elektroniczna jest automatycznie kierowana do aparatu BlackBerry® użytkownika, podczas gdy funkcja 'always on' w powiązaniu
z bezprzewodową synchronizacją funkcji poczty elektronicznej i kalendarza pozwala maksymalnie wykorzystać czas spędzony w podróżach, czy między spotkaniami.
 
Urządzenie BlackBerry® to aparat telefoniczny z wbudowanymi funkcjami poczty elektronicznej, przeglądarki, SMS oraz osobistego kalendarza (zawierającego  także  książkę adresową, listę zadań i notatnik). Pozwala ono również odczytywać dokumenty wysłane jako załącznik do wiadomości, w dowolnym, powszechnie używanym formacie, takim jak np.: MS Word, MS Excel, MS Power Point®, WordPerfect®, Adobe® PDF, czy plik testowy.

BlackBerry Enterprise Solution zapewnia użytkownikowi dostęp do własnej poczty korporacyjnej i kalendarza bez względu na miejsce pobytu - w podróży, na terenie biura, w domu. Bieżące  e-maile, SMS-y czy informacje o planowanych spotkaniach dostarczane są błyskawicznie  i całkowicie automatycznie. Jednocześnie, ustawiając filtry poczty, użytkownik uzyskuje pożądaną kontrolę nad zakresem i zawartością przyjmowanych przez urządzenie BlackBerry® wiadomości.


Dzięki BlackBerry® klienci sieci Era otrzymują, m.in.:

" bezpieczny, bezprzewodowy dostęp do własnej poczty elektronicznej w sieci korporacyjnej
" możliwość odbioru, odczytu, wysyłania odpowiedzi, przekazywania, archiwizacji, usuwania i wysyłania wiadomości bezpośrednio z aparatu BlackBerry®, wraz z obsługą załączników
" dostęp do korporacyjnych narzędzi informatycznych i zarządczych z nieskomplikowaną jednorazową konfiguracją urządzenia i systemu
" bezprzewodową synchronizację kalendarza i poczty elektronicznej
" szyfrowanie 3DES transmisji pomiędzy serwerem poczty korporacyjnej a terminalem BlackBerry®
" niezwykle proste w obsłudze funkcjonalności - "e-mail jak SMS" oraz SMS
" pełną dostępność w roamingu
" wymierną poprawę wydajności i sprawności pracy

Usługa BlackBerry® została po raz pierwszy udostępniona przez Research In Motion (RIM) w styczniu 1999 roku w Ameryce Północnej, a w Europie pojawiła się w 2001 roku. Z końcem maja 2004 roku było na całym świecie ponad 1,3 miliona użytkowników BlackBerry®.

W Polsce jest to nowość, jednak zagranicą rozwiązanie BlackBerry® jest w użyciu od szeregu lat i stało się nieodzownym na co dzień narzędziem pracy, m.in. dla wielu kancelarii prawniczych, instytucji rządowych oraz wszystkich tych organizacji, które potrzebują bezpiecznego, szyfrowanego, stałego dostępu do zasobów wewnętrznych firmy.

Powiązane ze sobą znaki, symbole i rozwiązania graficzne BlackBerry® stanowią wyłączną własność Research In Motion i są jej znakami handlowymi, które mogą być zastosowane wyłącznie za zgodą posiadacza.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BlackBerry działa w Erze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl