Agora zamyka Blox.pl, powodem malejąca popularność serwisu

Pod koniec kwietnia br. Agora zamknie platformę blogową Blox.pl. Firma uzasadnia to jej malejącą popularnością związaną z rozwojem globalnych mediów społecznościowych. W ub.r. ze swoich serwisów blogowych zrezygnowały Onet i Wirtualna Polska.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Agora zamyka Blox.pl, powodem malejąca popularność serwisu

W poniedziałek na Blox.pl pojawiła się informacja, że serwis zostanie zamknięty 29 kwietnia br. - Wasze blogi to kawałek Waszego życia i jeżeli chcecie kontynuować pisanie i publikowanie, to udostępniamy Wam możliwość pobrania Waszych treści lub przeniesienia bloga na Worpressa - przekazano użytkownikom.

Dlaczego zrezygnowano z serwisu? - W ciągu 15 lat działania Blox.pl internet zmienił się niemal nie do poznania - na znaczeniu zyskały przede wszystkim media społecznościowe, a twórcy internetowi mają teraz do dyspozycji wiele narzędzi pozwalających im na bieżąco dzielić się treściami z internautami, m.in. relacje na Facebooku, Instagramie i Snapchacie czy videoblogi na YouTube. Jednocześnie, od dłuższego czasu obserwujemy coraz mniejsze zainteresowanie platformami blogowymi - w szczególności tymi, które nie oferują możliwości tworzenia serwisów w osobnej domenie - opisuje biuro prasowe Agory w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl. - Zdecydowaliśmy się na zamknięcie Blox.pl właśnie z uwagi na malejącą popularność tej platformy - dodaje.

Według badania Gemius/PBI w grudniu ub.r. Blox.pl miał 2,06 mln realnych użytkowników (co dawało 7,33 proc. zasięgu w polskim internecie) i 6,35 mln odsłon, wobec 2,67 mln użytkowników, 9,68 proc. zasięgu i 8,81 mln odsłon rok wcześniej.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/platformy-blogowe-na-czele-blogspot-mocno-w-dol-wordpress-i-blox-pl-tumblr-com-przyciaga-najdluzej,7171161247766657a ##

Tymczasem w grudniu 2015 roku serwis zanotował 3,03 mln użytkowników, 12,41 proc. zasięgu i 18,3 mln odsłon, a w grudniu 2012 roku - 3,9 mln użytkowników, 20,14 proc. zasięgu i 34,6 mln odsłon (według badania Meganapel Gemius/PBI, w którym zasięg zliczano tylko na komputerach).

Onet zamknął Blog.pl, a WP - Bloog.pl

W ub.r. ze swoich platform blogowych zrezygnowały Ringier Axel Springer Polska (do którego należy Grupa Onet) oraz Wirtualna Polska, uzasadniając to podobnie jak obecnie Agora. Pierwszy wydawca w styczniu ub.r. zamknął Blog.pl. -To efekt rosnącej roli mediów społecznościowych, które - jako centrum tworzenia społeczności i wymiany myśli w internecie - przejęły rolę blogów - uzasadniał w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Paweł Jurek, dyrektor zarządzający segmentem Onet.

Należący do Wirtualnej Polski serwis Bloog.pl zniknął z końcem marca ub.r. - Platforma Bloog.pl powstała w 2005 roku. Przez 12 lat oczekiwania odbiorców zmieniły się. Z czasem dodatkową alternatywą dla czytelników blogów stały się media społecznościowe - uzasadniała Monika Modrzejewska, dyrektor działu zarządzania kontentem w Wirtualnej Polsce.

Z kolei Agora na początku ub.r. zamknęła działający przez 12 lat serwis społecznościowy Ludzie.gazeta.pl. Tłumaczyła to jego niewielką popularności i wejściem w życie RODO.

tw
Autor artykułu:
tw
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nowe kanały za darmo. Pokazują "Psi patrol" i inne treści stacji Nickelodeon

Nowe kanały za darmo. Pokazują "Psi patrol" i inne treści stacji Nickelodeon

Sylwester w Zakopanem z inną stacją niż TVP

Sylwester w Zakopanem z inną stacją niż TVP

Giganci streamingu zamawiają mniej produkcji w Europie. Silna pozycja Polski

Giganci streamingu zamawiają mniej produkcji w Europie. Silna pozycja Polski

Ilu widzów miał drugi sezon "Unboxing" w TVN?

Ilu widzów miał drugi sezon "Unboxing" w TVN?

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku rozstrzygnięty!
Materiał reklamowy

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku rozstrzygnięty!

Gemini popularniejsze od ChatGPT. Raport "Financial Times"

Gemini popularniejsze od ChatGPT. Raport "Financial Times"