SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

bmp AG może wyjść z jednej inwestycji jeszcze w 2010 r.

Firma zarządzająca aktywami bmp AG może jeszcze w tym roku zrealizować wyjście z jednej inwestycji, wynika z wypowiedzi przedstawicieli spółki. Firma deklaruje, że w tym roku nie planuje już nowych inwestycji, za to w pierwszej połowie przyszłego roku ma zakończyć zbieranie środków dla dwóch nowych funduszy.

bmp AG może wyjść z jednej inwestycji jeszcze w 2010 r.

"Jeśli nie w tym roku, to w I kwartale przyszłego zrealizujemy transakcję na temat której rozmowy są bardzo zaawansowane. Przeprowadzone zostało due diligence, strony wymieniły się projektami umowy" - powiedział prezes bmp AG Oliver Borrmann na spotkaniu z analitykami i dziennikarzami. Dodał, że spółka zanotuje w tym roku zysk netto a realizacja ewentualnej transakcji może zakładany wynik jeszcze poprawić.

Z jego wypowiedzi wynika, że transakcja dotyczy jednej z niemieckich spółek portfelowych bmp AG: newtron albo ergo trade.

Borrmann poinformował też, że w tym roku spółka nie przeprowadzi już nowych inwestycji. Natomiast na początku przyszłego roku rozpocznie "fundraising" dla nowego funduszu ECO Investors Germany.

"Fundusz będzie się koncentrować na inwestycjach w Niemczech, ale 25% jego wartości może zostać zainwestowane w przedsięwzięciach w państwach sąsiadujących" - powiedział Borrmann. W przyszłym roku firma rozpocznie też proces zbierania środków dla funduszu bmp Media Investors II.

Jednym z głównych celów na przyszły rok ma być zwiększenie wartości zarządzanych aktywów. Wartość aktywów obcych (nie licząc wartości własnych inwestycji portfelowych) bmp AG zwiekszyła się w tym roku o 20 mln euro do 81 mln euro. To efekt wygranego przetargu na zarządzanie funduszem inwestycyjnym należącym do landu Brandenburgii. Spółka startuje w analogicznym przetargu na zarządzanie funduszem kolejnego landu.

Przyszłoroczne wyniki spółki mogą zależeć od postawy spółki biotechnologicznej Revotar, w której bmp AG ma 38,97% udziałów. W maju mają być znane wyniki dotyczące badań leku nad którym pracuje ta firma. Borrmann przyznał, że złe wyniki będą oznaczały niewypłacalność i likwidację Revotara. Zaznaczył jednak, że taki rozwój sytuacji będzie miał neutralny wpływ na wyniki bmp AG, które już uczyniło odpowiednie odpisy. Sukces może oznaczać jednak skokowy wzrost wartości Revotar.

"Najgorsze jest w tej sytuacji, że już nic więcej nie możemy zrobić. Czekamy na wyniki, przygotowujemy też Revotar do wejścia na giełdę w wypadku sukcesu badań, prowadzimy też rozmowy dotyczące ewentualnej fuzji z innymi notowanymi firmami. Jesteśmy także w kontakcie z wiodącymi koncernami farmaceutycznymi zainteresowanymi licencją lub przejęciem firmy" - zaznaczył Borrmann. Revotar pracuje nad lekiem, który ma być zastosowany w leczeniu przewlekłych schorzeń płuc.

Generalnie bmp jest zadowolone z postępów innych spółek portfelowych. Do negatywnych wyjątków należy m.in. polska Republika Kobiet. W tym przypadku bmp szuka partnera dla tej spółki. Firma zmieni też strategię inwestycji na polskim rynku medialnym i ma inwestować raczej w bardziej dojrzałe projekty a nie w start-upy. Bmp upraszcza też strukturę grupy, co oznacza m.in. likwidację bmp Polska.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku spółka miała 2,26 mln euro skonsolidowanego zysku netto wobec 5,60 mln euro straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 7,09 mln euro wobec 0,21 mln euro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: bmp AG może wyjść z jednej inwestycji jeszcze w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl