SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BNP Paribas w nowej kampanii obiecuje, że posadzi drzewa tlenowe (wideo)

Bank BNP Paribas rozpoczął nową odsłonę kampanii, w której promuje się jako „bank zielonych zmian”. Zachęca do przyłączenia się do akcji, w ramach której będzie – w zamian za każde nowe konto czy kredyt gotówkowy- sadzić jedno drzewo tlenowe oxytree. Akcję przygotowały i realizują Havas Media i Sales&More, Publicis Lion, VMLY&R, Point of View oraz Feeders.agency.
 

Article

Motywem przewodnim jesiennej kampanii banku są zmiany klimatu oraz ich konsekwencje dla społeczeństwa. - Żyjemy na kredyt pod zastaw Ziemi, a dług ekologiczny drastycznie wzrasta. Zapobieganie zmianom klimatycznym to obowiązek nas wszystkich - obywateli, firm i instytucji - mówi Dariusz Maciołek, dyrektor zarządzający pionu marketingu, komunikacji, zaangażowania społecznego w Banku BNP Paribas. - Nie finansujemy nowych inwestycji węglowych, wspieramy zieloną energię, BNP Paribas jako Grupa jest emisyjnie neutralna dla środowiska. Ponadto, budujemy ekologiczną świadomość wśród naszych pracowników, oszczędzamy energię oraz finansujemy ekologiczne inwestycje. Troska o środowisko naturalne to jeden z kluczowych filarów odpowiedzialnego funkcjonowania organizacji. Nie bez przyczyny też BNP Paribas jest Bankiem zielonych zmian i firmą najbardziej odpowiedzialną społecznie w Polsce. W naszej kampanii chcielibyśmy dotrzeć do tych osób, dla których kwestie klimatyczne są równie ważne co, dla nas. Bo zmiany klimatu dotyczą każdego i każdy z nas będzie musiał za nie zapłacić.

W pierwszej fazie kampanii, która wystartowała 14 września br., główny nacisk bank położył na zaintrygowanie odbiorców poprzez pokazanie bardzo wysokich cen wybranych produktów spożywczych, by wskazać, że tak mogą wyglądać w przyszłości ceny na skutek zmian klimatycznych, bo zmiany klimatu kosztują. W tym celu powstała specjalna strona www.zieleniak2040.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W drugiej odsłonie kampanii bank zachęca do przyłączenia się do akcji na rzecz wspólnej aktywacji. BNP Paribas chce stworzyć wielkie ogrody tlenowe, czyli plantację drzew tlenowych, które mogą pomóc  w walce z rosnącą emisją dwutlenku  węgla. W ramach inicjatywy, bank deklaruje, że za każde nowe konto czy kredyt gotówkowy zasadzi jedno drzewo tlenowe oxytree. Oxytree jest drzewem szybko rosnącym, pochłania  111 ton dwutlenku węgla na 1 ha rocznie i produkuje nawet 10 razy więcej tlenu niż inne drzewa liściaste.

Na potrzeby kampanii przygotowano spoty, które emitowane są w telewizji, kinie oraz internecie czy social mediach. Dodatkowo, akcja została wsparta outdoorem oraz różnymi działaniami niestandardowymi i lokalnymi.

W ramach drugiej odsłony kampanii powstała specjalna strona internetowa www.bankzielonychzmian.pl, na której bank będzie zachęcać do zaangażowania w akcję, ale także będzie można sprawdzić, jak duży ślad węglowy pozostawia każdy z nas oraz jak temu przeciwdziałać. Znajdą się tam przykłady różnych działań, które można zastosować, aby działać na rzecz środowiska.
 

Nad kampanią Banku BNP Paribas pracowały agencje takie, jak: Havas Media i Sales&More, Publicis Lion, VMLY&R, Point of View oraz Feeders.agency. Reżyserem spotu jest Tadeusz Śliwa.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BNP Paribas w nowej kampanii obiecuje, że posadzi drzewa tlenowe (wideo)

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Arszlo
Co za mistrz. Już widzę te miliony nowych klientów pędzące, żeby założyć konto albo wziąć kredyt, żeby BNP zasadziło drzewo.
odpowiedź
User
Karolina
Przecież drzewa tlenowe to ściema - są niebezpieczne dla naszej rodzimej przyrody. Nie mogą sadzić dębów?
odpowiedź
User
Małgorzata
CO ZA KOSZMARNA AKCJA.
Paulownia szybko rosnie a co za tym idzie ma kruche drewno, łatwo sie łamie. Jest ekspansywna i zagraza nie tylko rodzimym naszym pieknym lasom ale tez glebie, która kompletnie wyjaławia.
PORZERWAĆ TA AKCJĘ!!!!!!! KTO NA TYM ZAROBI ?????
odpowiedź