SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bogna Janke w Kancelarii Prezydenta, Igor Janke odchodzi z R4S

Bogna Janke, była właścicielka platformy Salon24, zostanie sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Igor Janke poinformował, że w związku z tym odchodzi z agencji R4S Consulting, z którą był związany przez prawie dwa lata.

Bogna Janke i Igor JankeArticle

Bogna Janke w Kancelarii Prezydenta RP dołączy do biura dialogu i korespondencji, będzie odpowiadać za dialog społeczny.

Przez ostatnie 15 lat Bogna Janke była związana z platformą blogową Salon24.pl. W kwietniu br. sprzedała ją Sławomirowi Jastrzębowskiemu, w nowej odsłonie - z zespołem redakcyjnym, którego szefem jest Piotr Paciorek - serwis został uruchomiony w połowie maja.

W branży mediów Bogna Janke pracowała od drugiej połowy lat 90. Była dziennikarką m.in. Polskiej Agencji Prasowej i TVN24, wydawała lokalny tygodnik „Gazeta Południa” ukazujący się w powiecie piaseczyńskim.

Była fundatorem i prezesem Fundacji Warszawskie Szpitale Polowe, mającej na celu stworzenie ekspozycji upamiętniającej szpitale polowe z Powstania Warszawskiego, uruchomiła serwis internetowy Szpitale1944.pl.

Igor Janke żegna się z R4S

We wtorek po południu Igor Janke poinformował na Twitterze, że żegna się z agencją R4S Consulting. - Kończę działalność w branży PR/PA. Moja żona obejmuje funkcję publiczną i uznałem, że dla czystości zasad tak będzie lepiej. Dziękuję koleżankom i kolegom z @R4S_consulting za ponad 2,5-roczne arcyciekawe doświadczenie. Nie zwalniajcie tempa! - stwierdził.

- Ja udaje się w innym kierunku. Teraz porządkowane spraw i wakacje. We wrześniu rozpoczynam nowy, ciekawy i mam nadzieję pożyteczny projekt. Czeka mnie kolejna rewolucja w życiu zawodowym:) - zapowiedział Igor Janke.

Z R4S Igor Janke był związany od września 2018 roku, jako partner odpowiadał m.in. za rozwój międzynarodowy. Wcześniej przez pięć lat pracował w agencji Bridge, był tam partnerem i członkiem zarządu. Zajmował się tam tworzeniem strategii komunikacyjnych, doradztwem w zakresie wykorzystania nowych mediów i brand journalism oraz tworzeniem własnych mediów, a także prowadzeniem szkoleń dla liderów biznesu w zakresie wystąpień publicznych i pisania tekstów

W 2012 roku Igor Janke założył niezależny think tank Instytut Wolności, który m.in. organizuje Szkołę Przywództwa, prowadzi projekty edukacyjne, gospodarcze i zajmuje się relacjami międzynarodowymi

Wcześniej Janke przez wiele lat pracował jako dziennikarz i menedżer mediów. Był m.in. redaktorem naczelnym PAP, współzałożycielem portalu Salon24, szefem działu politycznego „Rzeczpospolitej” oraz publicystą tego dziennika i „Uważam Rze”. Ponadto prowadził programy w TOK FM, TV Puls, TVP i Polsat News 2. Napisał książki „POPIS-owa kronika upadku”, „Napastnik. Opowieść o Viktorze Orbanie” i „Twierdza. Solidarność Walcząca. Podziemna armia”.

Sławomir Jastrzębowski z agencją R4S pożegnał się w kwietniu br., jako partner pracował w niej przez trzy lata.

W 2019 roku agencja R4S zwiększyła przychody sprzedażowe o 31,3 proc., a przy wzroście kosztów operacyjnych o 80 proc. do 7,87 mln zł jej zysk netto zmalał z 3,45 do 2,62 mln zł. Współwłaścicielami i partnerami w agencji są były poseł i rzecznik prasowy PiS Adam Hofman, Robert Pietryszyn (w przeszłości m.in. prezes KGHM i Grupy Lotos oraz wiceprezes PZU) oraz były rzecznik policji Mariusz Sokołowski.

Dołącz do dyskusji: Bogna Janke w Kancelarii Prezydenta, Igor Janke odchodzi z R4S

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
coś się tam sypie - czyżby koniec kasy od spółek skarbu państwa?
odpowiedź
User
Rio
Zobaczymy co CBA na te plany ...
odpowiedź
User
ssjj
to się nazywa: ucieczka do przodu
odpowiedź