SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bogusław Kisielewski nowym prezesem Kino Polska TV

Bogusław Kisielewski, dotąd członek zarządu Kino Polska TV, został nowym prezesem spółki, nadawcy m.in. kanałów Kino Polska i stacji pod marką Filmbox. Dotychczasowy prezes firmy Piotr Reisch zasiądzie w radzie nadzorczej Kino Polska TV.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV Article

- Jestem wdzięczny radzie nadzorczej za okazane mi zaufanie - mówi Bogusław Kisielewski - Chcę także podziękować Piotrowi Reisch za siedem lat bardzo dobrej współpracy, której efektem jest obecna pozycja grupy Kino Polska TV. Ten czas to ważny rozdział mojej drogi zawodowej, wypełniony wielkimi wyzwaniami i dający mi dużo satysfakcji - dodaje.

Strategicznym celem spółki pod rządami nowego prezesa w kolejnych latach będzie dalszy rozwój jej projektów na rynku międzynarodowym. - Przede wszystkim zamierzamy systematycznie poprawiać sprzedaż naszych kanałów za granicą: w Czechach, Bułgarii, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech. Potencjalnie interesują nas też nowe terytoria, takie jak Afryka, Ameryka Południowa i wschód Europy. Realizacją tych zadań zajmie się powołany do zarządu Kino Polska TV pan Berk Uziyel - opisuje Kisielewski.

Bogusław Kisielewski zajmował stanowisko członka zarządu Kino Polska TV i jej dyrektora generalnego od 2007 roku. W ub.r. został prezesem wchodzącej wówczas w skład grupy Kino Polska Stopklatki. We współpracy z Agorą odpowiada za projekt kanału filmowego Stopklatka TV, która od 15 marca br. nadaje w naziemnej telewizji cyfrowej (więcej na ten temat).

Berk Uziyel to dyrektor zarządzający Filmbox International Ltd., odpowiedzialny m.in. za dystrybucję kanałów Filmbox na międzynarodowym rynku.

Piotra Reisch nadal będzie się angażował w działania Kino Polska TV jako członek jej rady nadzorczej. Zamierza też rozwijać własne projekty filmowe w ramach SPInka Film Studio.

Reisch pełnił funkcję prezesa Kino Polska TV od 2007 roku. W czasie jego kadencji spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ub.r. Kino Polska TV przejęło 100 proc. udziałów w Filmbox International Ltd., dzięki czemu odpowiada za produkcję i dystrybucję kanałów filmowych z rodziny Filmbox na wszystkich rynkach (przeczytaj o tym więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bogusław Kisielewski nowym prezesem Kino Polska TV

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
polonus
Pan Prezes nie wie, że nazwiska się odmieniają w języku polskim...
8 8
odpowiedź