SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Posiadacze kolejnych dekoderów Canal+ z nowym oprogramowaniem

Platforma cyfrowa Canal+ udostępnia kolejnym modelom dekoderów 4K Ultrabox+ nowe oprogramowanie. Przypomina ono te używane przez platformy streamingowe, bo wprowadza m.in. możliwość cofnięcia programów po podłączeniu sprzętu do internetu.

Dekoder 4K Ultra Box+Article

Platforma cyfrowa Canal+ od 10 grudnia wdraża na dekodery satelitarne 4K UltraBox+ system graphyne3 od firmy ADB, znanego na świecie dostawcy m.in. dekoderów i oprogramowania z Zielonej Góry. Nowy soft jest wprowadzany stopniowo. Tym razem zmiana obejmie posiadaczy kolejnych dekoderów z serii Jada. Wkrótce oprogramowanie trafi na inne modele 4K Ultrabox+ od ADB i dekodery Technicolor.

„Wkrótce oprogramowanie trafi do kolejnych grup Abonentów”

O zmianach platforma informuje w e-mailach rozsyłanych na do klientów i na swojej stronie internetowej. - Już 12 stycznia kolejna grupa naszych Abonentów, którzy używają dekodera 4K Ultrabox+ zyska dostęp do nowego oprogramowania. Aktualizacja zostanie pobrana automatycznie. Teraz po podłączeniu dekodera do internetu, możliwy będzie dostęp do programów, seriali i filmów w dowolnym momencie. Wystarczy, że wybierzesz menu na pilocie, aby znaleźć dla siebie najlepsze propozycje programowe. Oprogramowanie wkrótce będzie dostępne dla kolejnych grup Abonentów - informuje operator.  

Zobacz także: Dekodery Canal+ z oprogramowaniem przypominającym Canal+ online

Co przyniesie nowe oprogramowanie?

Dzięki funkcji Backward EPG (cach up TV) będzie można cofnąć dostępne w ofercie Canal+ kanały do 8 godzin albo przewinąć reklamy. Taka możliwość jest już od dawna w aplikacji Canal+ online. Nie dotyczy jednak wszystkich stacji, tylko wybranych. „Start over” to z kolei możliwość cofnięcia filmu lub programu, który już trwa do początku. Takie możliwości będą mieć dekodery podłączone do internetu. Cyfrowy Polsat (Polsat Box) wprowadził funkcję catch up TV na dekoderach Evobox w 2019 roku.

Po aktualizacji dekoderów 4K Ultrabox+ użytkownicy będą mogli też stworzyć listę ulubionych kanałów z własną numeracją. W nowym oprogramowaniu, które przypomina stosowane przez francuską platformę Canal+ serwis TV Rachunek z informacjami o płatnościach zostanie przeniesiony do zakładki Aplikacje. Zmodyfikowano też widok kanału. Jego nazwa i numer będą teraz wyświetlane na środku. Dodatkowo płatne wideo na żądanie (VoD) ma być łatwiejsze w obsłudze. W łatwiejszy sposób będzie można zmienić też ustawienia dekodera. W przypadku utraty sygnału satelitarnego (na przykład podczas burzy albo śnieżycy) możliwy będzie ich odbiór poprzez internet.

Rosną przychody Canal+

Pod koniec I półrocza 2021 roku Canal+ miał 22,1 mln abonentów, w tym 8,9 mln w samej Francji. W analogicznym okresie 2020 roku abonentów było 20,4 mln. Przychody z działalności telewizyjnej we Francji wzrosły o 1,7 proc. Z kolei na zagranicznych rynkach, gdzie Canal+ jest dostępny o 4,4 proc. Przyczynił się do tego wzrost liczby abonentów. W ciągu całego roku przybyło ich 1,4 mln.

Zobacz także: Canal+ Premium z nową koncesją do października 2032 roku

Zyski Canal+ poprawiły się w porównaniu z I półroczem 2020 roku. EBITDA wzrosła z 300 do 330 mln euro. Ostatnie wyniki dotyczące Canal+ Polska pochodzą sprzed ponad roku. Wówczas operator miał 2,37 mln zł klientów bezpośrednich (0,3 proc. więcej niż rok wcześniej), czyli korzystających z platformy Canal+, oferty telekomunikacyjnej, serwisów VoD i jej pakietów na platformie Player należącej do TVN Grupy Discovery.

Dołącz do dyskusji: Posiadacze kolejnych dekoderów Canal+ z nowym oprogramowaniem

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TT
Kolejna decyzja spóźniona o kilka lat. We Francji tego typu oprogramowanie (na szacie którego wzorował się polski oddział... niestety nie do końca z takim samym skutkiem) jest od ponad 3 lat (nota bene w zasadzie na tym samym sprzęcie).
odpowiedź
User
widz
Mam sprzęt z logo Cyfra+, na którym oprogramowanie wyświetla logo nc+, a płacę abonament Canal+. Kiedy wymiana sprzętu dla starych abonentów?
odpowiedź
User
TT
Mam sprzęt z logo Cyfra+, na którym oprogramowanie wyświetla logo nc+, a płacę abonament Canal+. Kiedy wymiana sprzętu dla starych abonentów?


https://pl.canalplus.com/wymiana-dekodera

Czasami lepsze warunki można uzyskać przy przedłużaniu umowy.
odpowiedź