SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Canal+ wprowadza Catch up TV na dekoderze 4K UltraBox+

10 grudnia platforma cyfrowa Canal+ zaktualizuje oprogramowanie pierwszej partii dekoderów 4K UltraBox+. Największe zmiany to możliwość wprowadzenia własnej numeracji ulubionych kanałów i dostępu do usługi catch up TV.

Dekoder 4K Ultra Box+Dekoder 4K Ultra Box+

Aktualizacje będą wdrażane stopniowo. W pierwszej kolejności otrzymają ją dekodery z serii Jada. Dzięki funkcji Backward EPG (cach up TV) będzie można cofnąć dostępne w ofercie Canal+ kanały do 8 godzin albo przewinąć reklamy. Taka możliwość jest już od dawna w aplikacji Canal+ online. Nie dotyczy jednak wszystkich stacji, tylko wybranych. „Start over” to z kolei możliwość cofnięcia filmu lub programu, który już trwa do początku. Takie możliwości będą mieć dekodery podłączone do internetu. Cyfrowy Polsat (Polsat Box) wprowadził funkcję catch up TV na dekoderach Evobox w 2019 roku. Można cofnąć programy do 7 dni od ich emisji.

Własna lista kanałów i inne zmiany

Platformy cyfrowe i sieci kablowe niezbyt chętnie umożliwiają abonentom „majstrowanie” przy listach kanałów. Pozycje poszczególnych stacji są bowiem zawarte w umowach z nadawcami. Niekiedy operatorzy „promują” też swoje kanały. Tak robi na przykład Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) wobec kanałów tematycznych Polsatu. Po aktualizacji dekoderów 4K Ultrabox+ użytkownicy będą mogli stworzyć listę ulubionych kanałów z własną numeracją.

Zobacz także: Kanały TVP będzie można cofnąć nawet o tydzień

W nowym oprogramowaniu, które przypomina stosowane przez francuską platformę Canal+ serwis TV Rachunek z informacjami o płatnościach zostanie przeniesiony do zakładki Aplikacje. Zmodyfikowano też widok kanału. Jego nazwa i numer będą teraz wyświetlane na środku. Dodatkowo płatne wideo na żądanie (VoD) ma być łatwiejsze w obsłudze. W łatwiejszy sposób będzie można zmienić też ustawienia dekodera. W przypadku utraty sygnału satelitarnego (na przykład podczas burzy albo śnieżycy) możliwy będzie ich odbiór poprzez internet.

Rosną przychody Canal+

Pod koniec I półrocza 2021 roku Canal+ miał 22,1 mln abonentów, w tym 8,9 mln w samej Francji. W analogicznym okresie ub.r. abonentów było 20,4 mln. Przychody z działalności telewizyjnej we Francji wzrosły o 1,7 proc. Z kolei na zagranicznych rynkach, gdzie Canal+ jest dostępny o 4,4 proc. Przyczynił się do tego wzrost liczby abonentów. W ciągu całego roku przybyło ich 1,4 mln.

Zobacz także: Polsat Box informuje o „rozszerzeniu współpracy” z Canal+

Zyski Canal+ poprawiły się w porównaniu z I półroczem ub.r. EBITDA wzrosła z 300 do 330 mln euro. Ostatnie wyniki dotyczące Canal+ Polska pochodzą sprzed roku. Wówczas operator miał 2,37 mln zł klientów bezpośrednich (0,3 proc. więcej niż rok wcześniej), czyli korzystających z Platformy Canal+, oferty telekomunikacyjnej, serwisów VoD i jej pakietów na platformie Player należącej do TVN Grupy Discovery.

Dołącz do dyskusji: Canal+ wprowadza Catch up TV na dekoderze 4K UltraBox+

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cyzio
Dlaczego ten Canal jest tak do tyłu budzą się po dwóch latach co inni mają
odpowiedź
User
Wojtek
Mam JADA i żadnej aktualizacji nie dostałem
odpowiedź
User
Wkurzony klyent
Aktualizacja jest tylko dla wybranych pomimo że posiadam ich dekoder który miał dostać aktualizacje się na ich śmiesznej infolini dowiedziałem że może aktualizacja będzie na początku stycznia ! Więc zanim napiszecie artykuł warto się dowiedzieć u źródła.
odpowiedź