SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z CCC odchodzi wiceprezes Adam Marciniak

Adam Marciniak po roku pracy zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa firmy obuwniczo-odzieżowej CCC.

Adam MarciniakArticle

W komunikacie CCC podano, że powodem rezygnacji Adama Marciniaka jest „podjęcie nowych wyzwań zawodowych w innym sektorze”. Zaznaczono, że Marciniak i firma zakładają możliwość współpracy w innej formule.

Adam Marciniak został wiceprezesem CCC w połowie września ub.r. Nadzorował rozwój technologii, cyfryzacji oraz cyberbezpieczeństwa, przy ścisłej współpracy z biznesowymi funkcjami sprzedaży stacjonarnej, analityki CRM czy e-commerce w całej grupie kapitałowej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Prezesem CCC od wiosny 2019 roku jest Marcin Czyczerski. W zarządzie, jako wiceprezesi, są też Karol Półtorak (od końcówki 2016 roku), Igor Matus, Adam Holewa i Kryspin Derejczyk (wszyscy powołani w połowie ub.r.).

W zeszłym kwartale finansowym, od maja do lipca br., Grupa CCC ze sprzedaży internetowej osiągnęła 49,5 proc. przychodów, o 3,7 pkt proc. więcej niż przed rokiem. Firma przez ponad rok otworzyła 76 sklepów stacjonarnych HalfPrice, natomiast po wycofaniu się z Rosji liczba placówek handlowych CCC zmalała o 36.

Przed przejściem do CCC Adam Marciniak przez cztery lata pracował w PKO Banku Polskim. Jako członek zarządu odpowiadał za obszar technologii, cyberbezpieczeństwo oraz szkolenia i rozwój pracowników. Współtworzył takie rozwiązania jak Blik, IKO, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa, cyfrowa tożsamość w administracji, ogólnopolski system eRejestracji na szczepienia Covid oraz koncepcję Chmury Krajowej.

Wcześniej pracował m.in. w Banku Pekao i Centralnym Domu Maklerskim Pekao. Był przewodniczącym prezydium Rady ds. Bankowości Elektronicznej przy Związku Banków Polskich, Rady Architektury IT przy Komitecie Rady Ministrów ds. Cyfryzacji, przewodniczącym Grupy Ekspertów IT działającej w Ministerstwie Finansów oraz członkiem zespołu doradców IT przy Ministerstwie Zdrowia. Przewodniczył również radom nadzorczym spółek Operator Chmury Krajowej i PKO BP Finat.

Adam Marciniak w 2003 roku ukończył Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie jako magister nauk informatycznych. W latach 2006-2007 studiował również zarządzanie projektami IT na Politechnice Warszawskiej. Ukończył także studia podyplomowe Executive Master of Business Administration na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Dołącz do dyskusji: Z CCC odchodzi wiceprezes Adam Marciniak

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dlg
Został prezesem VeloBanku, banku utworzonego po przejęcie Getin Banku przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) i System Ochrony Banków Komercyjnych (SOBK). Pracę już ma.
odpowiedź
User
Jurek
Same sukcesy panie odnosi.
Na pewno te 3,7 procent wzrostu to jego osobista zasługa. Na pewno zmienił w rok całe IT spółki.
A w PKO BP nieprzerwane pasmo sukcesów bo przecież w PKO BP zawsze same sukcesy (nawet jak ich nie ma).
odpowiedź