SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bauer łączy redakcje „CD-Action” i „PC Format”. Szefem Adam Chabiński, odchodzi Dawid Bojarski

Z początkiem listopada Wydawnictwo Bauer połączy redakcje pism komputerowych „CD-Action” i „PC Format”. Powstanie wspólny zespół, do którego trafią wszyscy pracownicy obu redakcji. Szefem będzie Adam Chabiński, natomiast z firmy odchodzi redaktor naczelny „CD-Action” Dawid Bojarski.

Adam ChabińskiArticle

Adam Chabiński od dwóch lat jest redaktorem naczelnym „PC Format”. Objął tę funkcję, kiedy Wydawnictwo Bauer zrezygnowało z warszawskiej redakcji tego pisma, przenosząc zespół do Wrocławia.

W połączonej redakcji „CD-Action” i „PC Format” zastępcą Chabińskiego będzie Michał Kuszewski. Jednocześnie będzie on redaktorem odpowiedzialnym za magazyn „CD-Action” oraz i jego serwis CDaction.pl.

Natomiast Dawid Bojarski, obecny redaktor naczelny „CD-Action”, na własną prośbę z końcem października odchodzi z Wydawnictwa Bauer. Z pismem związany było od 2013 roku - w 2016 roku został zastępcą redaktora naczelnego, a dwa lata później szefem magazynu.

Z danych ZKDP wynika, że w całym 2018 roku średnia sprzedaż miesięcznika „CD-Action” wynosiła 54 398 egz., o 18,83 proc. mniej niż w 2017 roku. Natomiast średnia sprzedaż „PC Format” wynosiła 27 052 egz., po spadku o 22,5 proc. w skali roku.

Wydawnictwo Bauer w ub.r. zanotowało spadek wpływów sprzedażowych o 6,2 proc. do 464,33 mln zł, natomiast jego zysk netto zmalał ze 119,8 do 94,39 mln zł. Przeznaczyło 19,5 mln zł na aktualizację wartości aktywów niefinansowych.

Firma wydaja kilkadziesiąt tytułów prasowych z różnych kategorii tematycznych, m.in. tv-guide'y, magazyny luksusowe, poradnikowe, true stories, motoryzacyjne i kulinarne.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bauer łączy redakcje „CD-Action” i „PC Format”. Szefem Adam Chabiński, odchodzi Dawid Bojarski

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kolis
Nie ma to jak gazety o komputerze xd
odpowiedź
User
Moja opinia
CD Action stało się pismem mocno bufoniastym i zadzierającym nosa, brak poważnej konkurencji ewidentnie im nie służy. W dodatku stale spadający poziom tekstów i tragiczne w ostatnim czasie pełne wersje gier (nie ma co ukrywać, że były one istotnym elementem zachęcającym do zakupu).
odpowiedź
User
YKK
A co ma wspólnego CD Action i PC Format? A no tak, wydawcę...
odpowiedź