SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bauer łączy redakcje „CD-Action” i „PC Format”. Szefem Adam Chabiński, odchodzi Dawid Bojarski

Z początkiem listopada Wydawnictwo Bauer połączy redakcje pism komputerowych „CD-Action” i „PC Format”. Powstanie wspólny zespół, do którego trafią wszyscy pracownicy obu redakcji. Szefem będzie Adam Chabiński, natomiast z firmy odchodzi redaktor naczelny „CD-Action” Dawid Bojarski.

Adam Chabiński Article

Adam Chabiński od dwóch lat jest redaktorem naczelnym „PC Format”. Objął tę funkcję, kiedy Wydawnictwo Bauer zrezygnowało z warszawskiej redakcji tego pisma, przenosząc zespół do Wrocławia.

W połączonej redakcji „CD-Action” i „PC Format” zastępcą Chabińskiego będzie Michał Kuszewski. Jednocześnie będzie on redaktorem odpowiedzialnym za magazyn „CD-Action” oraz i jego serwis CDaction.pl.

Natomiast Dawid Bojarski, obecny redaktor naczelny „CD-Action”, na własną prośbę z końcem października odchodzi z Wydawnictwa Bauer. Z pismem związany było od 2013 roku - w 2016 roku został zastępcą redaktora naczelnego, a dwa lata później szefem magazynu.

Z danych ZKDP wynika, że w całym 2018 roku średnia sprzedaż miesięcznika „CD-Action” wynosiła 54 398 egz., o 18,83 proc. mniej niż w 2017 roku. Natomiast średnia sprzedaż „PC Format” wynosiła 27 052 egz., po spadku o 22,5 proc. w skali roku.

Wydawnictwo Bauer w ub.r. zanotowało spadek wpływów sprzedażowych o 6,2 proc. do 464,33 mln zł, natomiast jego zysk netto zmalał ze 119,8 do 94,39 mln zł. Przeznaczyło 19,5 mln zł na aktualizację wartości aktywów niefinansowych.

Firma wydaja kilkadziesiąt tytułów prasowych z różnych kategorii tematycznych, m.in. tv-guide'y, magazyny luksusowe, poradnikowe, true stories, motoryzacyjne i kulinarne.

Dołącz do dyskusji: Bauer łączy redakcje „CD-Action” i „PC Format”. Szefem Adam Chabiński, odchodzi Dawid Bojarski

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kolis
Nie ma to jak gazety o komputerze xd
19 10
odpowiedź
User
Moja opinia
CD Action stało się pismem mocno bufoniastym i zadzierającym nosa, brak poważnej konkurencji ewidentnie im nie służy. W dodatku stale spadający poziom tekstów i tragiczne w ostatnim czasie pełne wersje gier (nie ma co ukrywać, że były one istotnym elementem zachęcającym do zakupu).
33 13
odpowiedź
User
YKK
A co ma wspólnego CD Action i PC Format? A no tak, wydawcę...
35 5
odpowiedź