SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CD Projekt ma problem z grą "Wiedźmin 2". Francuski sąd ustanowił zabezpieczenia

Sąd Gospodarczy w Lionie zobowiązał firmę Namco Bandai Partners (Namco) do przelania kwoty wymagalnej płatności, w wysokości 1,025 mln euro, wynikającej z umowy tej spółki z CD Projekt RED na rachunek sądu, poinformował Optimus (właściciel CD Projekt).

CD Projekt ma problem z grą

Jednocześnie sąd uznał jednak, że wstrzymanie tej płatności, nie upoważniało CD Projekt RED do wypowiedzenia umowy dotyczącej dystrybucji gry "Wiedźmin 2".

"Będziemy się odwoływali od tej decyzji. Pamiętajmy jednak, że obecnie mamy do czynienia jedynie z ustanowieniem zabezpieczeń, a sąd dopiero wypowie się o tym, kto ma rację w tym sporze" - powiedział prezes Optimusa Adam Kiciński.

Francuski sąd uznał, że z powodu nie zapłacenia tego wynagrodzenia na rzecz CD Projekt RED, polska spółka nie może wypowiedzieć umowy z Namco. Dodatkowo sąd zobowiązał CD Projekt RED do powstrzymania firmy THQ, będącej na podstawie oddzielnej umowy dystrybucyjnej zachodnioeuropejskim wydawcą gry "Witcher 2: Assassins of Kings" na platformę XBox 360, od prowadzenia działań dystrybucyjnych i promocyjnych gry do czasu rozstrzygnięcia sporu między CD Projekt RED a Namco. Z informacji zawartych w treści postanowienia wynika, iż rozprawa dotycząca istoty sporu między stronami wyznaczona została na 27 września 2011 roku.

Pod koniec czerwca CD Projekt RED podpisał umowę z THQ na mocy, której ten dystrybutor miał zająć się sprzedażą gry "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" na terenie Zachodniej Europy, Australii, Nowej Zelandii i Środkowego Wschodu.

Wcześniej CD Projekt RED rozwiązał umowę dystrybucyjną z Namco, które z kolei uważa, że to polska firma nie dotrzymała umowy i w związku z tym wstrzymała płatność dla tej spółki.

"Francuski dystrybutor, powołując się na niedotrzymanie przez CDP Red warunków umowy, w tym na nieumożliwienie realizacji opcji pierwszeństwa w stosunku do dystrybucji 'Wiedźmin 2' na platformę XBox 360, a także bezpodstawne zdaniem Namco usunięcie z gry zabezpieczeń DRM wstrzymało wypłatę należnych CD Projekt RED środków" - przypomina CD Projekt w swoim komunikacie.

Optimus miał 4,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku . Skonsolidowane przychody wyniosły 15,76 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CD Projekt ma problem z grą "Wiedźmin 2". Francuski sąd ustanowił zabezpieczenia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klara
we Francji jest miasto Lyon. Siadaj. Pała.
odpowiedź