SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CDA TV z trzema pakietami, 90 stacji za 30 zł miesięcznie

Usługa CDA TV ze streamingiem stacji telewizyjnych zostanie uruchomiona przez platformę CDA w najbliższy poniedziałek 9 sierpnia. Będzie obejmować trzy pakiety dostępne tylko dla subskrybentów CDA Premium.

Jarosław Ćwiek, prezes CDAJarosław Ćwiek, prezes CDA

Pakiet Powszechny w CDA TV będzie obejmował ogólnodostępne kanały telewizyjne. Będzie dostępny dla subskrybentów CDA Premium bez dodatkowych opłat.

W Pakiecie Start będzie prawie 40 stacji, m.in. Kino Polska, Dizi, Polsat Viasat Nature czy Da Vinci Kids. Miesięczna opłata wyniesie 4 zł, każdy subskrybent będzie mógł skorzystać za darmo z 14-dniowego okresu próbnego

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Natomiast Pakiet Podstawowy będzie obejmował prawie 90 kanałów, m.in. stacje z grupy BBC, Viasat World, stacje History, Crime&Investigation, pakiet kanałów filmowych Filmbox oraz AMC Channel i Sundance Channel. Miesięczna cena to 30 zł, użytkownicy nie będą mogli korzystać z bezpłatnego okresu próbnego.

CDA TV tylko dla subskrybentów CDA Premium

Wszystkie pakiety CDA TV będą dostępne wyłącznie dla użytkowników mających wykupioną usługę CDA Premium. Z CDA TV będzie można w każdej chwili zrezygnować wraz z końcem najbliższego miesięcznego okresu rozliczeniowego.

- CDA TV można będzie oglądać na dowolnym urządzeniu - zarówno na komputerze, na urządzeniach mobilnych (dedykowana aplikacja CDA na Androida oraz iOS) jak i na Smart TV (LG, Philips, Sony, Panasonic, Hisense, Toshiba, TCL, Hitachi, JVC, systemy Android, Android TV, Chromecast i inne). Z CDA TV będzie można korzystać także podczas pobytu w krajach Unii Europejskiej, a większość kanałów nadawana będzie w jakości Full HD (cztery stacje już wkrótce dostępne będą w jakości 4K) - wyliczono w komunikacie CDA.

Pod koniec kwietnia br. CDA zostało wpisane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Ponadto podpisało umowę z firmą SGT, która zapewni dostęp do systemu dystrybucji sygnału telewizji. - Uzyskany wpis do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych umożliwia emitentowi świadczenie usług związanych z transmisją programów radiofonicznych lub telewizyjnych, w tym przede wszystkim telewizji OTT (telewizji linearnej w technologii over-the-top) na terenie Polski - opisano w komunikacie giełdowym CDA.

- W przyszłości spółka zamierza świadczyć usługi związane z dostępem do programów telewizyjnych i radiowych. Niemniej jednak emitent zwraca uwagę, że warunkiem koniecznym do wprowadzenia takiej oferty jest uzyskanie zezwoleń i umów licencyjnych do programów telewizyjnych i radiowych jak również spełnienie warunków technicznych oraz infrastrukturalnych - dodano.

350 tys. subskrybentów na CDA Premium

Obecnie główną usługą CDA jest platforma CDA Premium z filmami i serialami. Na koniec marca br. platforma miała 349,2 tys. subskrybentów, wobec 348,5 tys. na koniec grudnia ub.r. i 266,3 tys. na koniec marca ub.r.

W pierwszym kwartale br. CDA osiągnęło wzrost przychodów sprzedażowych o 31 proc. do 17,4 mln zł i zysku netto z 3,68 do 4,74 mln zł. Przychody ze sprzedaży subskrypcji do CDA Premium poszły w górę rok do roku z 12,39 do 16,69 mln zł, a ich udział w łącznych wpływach CDA - z 93,38 do 95,94 proc.

W maju br. przeglądarkowa wersja CDA Premium zanotowała 3,32 mln użytkowników i 11,43 proc. zasięgu (według badania Mediapanel).

Od wiosny 2019 roku CDA jest notowane na rynku bocznym warszawskiej giełdy. W środę na koniec sesji kurs spółki wynosił 24,88 zł, co daje kapitalizację w wysokości 254 mln zł

Głównymi akcjonariuszami CDA są dyrektor generalny firmy Łukasz Ćwiek (ma 63,69 proc. walorów spółki) i jej prezes Jarosław Ćwiek (34,33 proc.). Pod koniec kwietnia CDA z zeszłorocznego zysku i kapitału zapasowego wypłaciło 18,33 mln zł dywidendy.

CDA TV będzie rywalizować z WP Pilot

Obecnie czołową platformą ze streamingiem stacji tv należącą do wydawcy internetowego jest WP Pilot. Na platformie oferowanych jest ponad 100 kanałów telewizyjnych, m.in. stacje ogólnotematyczne, informacyjne, filmowe, sportowe i dla dzieci. Niewielka część jest dostępna za darmo, a pozostałe w płatnych pakietach.

WP Pilot jest dostępny poprzez stronę internetową, aplikacje na platformy Android, iOS, Windows oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay, a także jako aplikacja na telewizory LG Smart TV oraz Samsung Smart TV.

Wirtualna Polska nie ujawnia, ilu subskrybentów ma WP Pilot. Według badania Mediapanel w marcu 2021 roku z serwisu skorzystało 2,4 mln użytkowników. Zarządzająca platformą spółka zależna Wirtualnej Polski w 2019 roku osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 134,3 proc. do 9,98 mln zł, a jej strata netto zmalała z 4,5 do 1,7 mln zł.

Dołącz do dyskusji: CDA TV z trzema pakietami, 90 stacji za 30 zł miesięcznie

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Vipero
W tej chwili GONET.TV jest ofertowo najlepszy jeśli chodzi o telewizję przez internet (choć nie wiadomo czy do końca legalny).
odpowiedź
User
Ciekawe
Ciekawe czy będzie można sobie wykupić usługę samej TV bez CDA Premium.
odpowiedź
User
Qwerty
CDA to Ci co sie dorobili na piractwie a teraz wielkich biznesmenow udaja?
odpowiedź