SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CDI dla Administracji Rządowej i Samorządowej w Internecie

ORACLE Polska powołał internetowe Centrum Doradztwa Informatycznego dla admini-stracji rządowej i samorządowej. Projekt ma dostarczać podmiotom publicznym cennych informacji dotyczących projektów informatycznych w przededniu akcesji do Unii Europej-skiej. Przy inicjatywie współpracują czołowe polskie firmy informatyczne: Cisco, HP, Soft-man, Sun Microsystems, Unizeto. Za wykonanie serwisu internetowego www.centrumdoradztwa.pl, jego promocję i aktualizację odpowiedzialna jest agencja HY-PERmedia.

Powołane przez Oracle Polska Centrum Doradztwa Informatycznego (CDI) dla administracji rządowej i samorządowej ma pełnić rolę pierwszego kontaktu dla administracji publicznej w sprawach dotyczących projektów informatycznych. Inicjatywa jest wyrazem uznania istoty zadań, jakie staną przed polską administracją pu-bliczną po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej w zakresie informatyzacji. Firmy uczestniczące w projekcie chcą wspierać polskie instytucje publiczne w przygotowaniach do tego zadania. Rolę informacyjną w działaniu CDI będzie spełniał serwis internetowy, którego wykonanie powierzono agencji HYPERmedia jako etap prowadzonej przez firmę kampanii promocyjnej Oracle w Internecie. Już w chwili obecnej stanowi kompendium wiedzy między innymi na temat projektów eEurope oraz eGovernment. Zawiera wyczerpujące informacje na temat wdrożonych już systemów tego typu w wielu miejscach na świecie, wraz ze szczegółowymi opisami, ilustracjami i filmami przetłumaczonymi na język polski.

Na stronach serwisu opisano kolejne etapy wdrażania rozwiązań informatycznych dla sektora publicznego i informatyzacji różnych usług, pokazujące zalety i sposoby zastosowania Inter-netu i informatyki do rozwiązywania codziennych spraw administracyjnych. Za jego pośred-nictwem uzyskać można także szczegółowe informacje na temat konkretnych rozwiązań pro-gramistycznych i systemowych autorstwa poszczególnych firm partnerskich.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CDI dla Administracji Rządowej i Samorządowej w Internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl