SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Centrum Informacyjne Senatu: było poseł KO Grzegorz Furgo szefem, Anna Godzwon i Jakub Stefaniak zastępcami

Były poseł Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Furgo przejął obowiązki dyrektora Centrum Informacyjnego Senatu. Wicedyrektorami zostali natomiast Anna Godzwon (w przeszłości m.in. dziennikarka Polskiego Radia i wiceszefowa Kancelarii Prezydenta RP) oraz Jakub Stefaniak (poprzednio rzecznik prasowy PSL, wcześniej dziennikarz TVP Info).

Anna Godzwon i Jakub StefaniakArticle

Zmiany w kierownictwie Centrum Informacyjnego Senatu nastąpiły po tym, jak w połowie listopada marszałkiem Senatu został Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej. W głosowaniu uzyskał większe poparcie od Stanisława Karczewskiego z PiS, który był marszałkiem izby wyższej parlamentu w minionej kadencji.

Poprzednio dyrektorem Centrum Informacyjnego Senatu był Robert Kolasa, obecnie przebywa na urlopie.

Centrum Informacyjne Senatu zajmuje się przede wszystkim obsługą komunikacji Senatu, jego marszałka, kancelarii i innych organów, a także działalnością popularyzatorską i wydawniczą dotyczącą izby wyższej parlamentu.

Grzegorz Furgo w minionej kadencji parlamentu był posłem, w 2015 roku został wybrany z listy Nowoczesnej w okręgu gdyńsko-słupskim (startował z pierwszego miejsca, dostał 14,2 tys. głosów). Wiosną 2017 roku przeszedł z Nowoczesnej do Platformy Obywatelskiej. W br. bez powodzenia startował do Parlamentu Europejskiego (z pierwszego miejsca na liście Koalicji Europejskiej w okręgu pomorskim) i do Sejmu (z siódmego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu słupskim, otrzymał 1,8 tys. głosów).

Wcześniej Furgo pracował przez wiele lat jako menedżer kultury, był związany m.in. z Bałtycką Agencją Artystyczną BART i własną Agencją Kontakt (potem działającą jako Art Production) organizującą wystawy malarskie, koncerty muzyczne, spektakle i imprezy targowe. W 2012 założył Scenę Teatralną NOT w Gdańsku.

Anna Godzwon w ostatnich prowadziła własną działalność jako specjalistka ds. PR i mediów. Od lutego 2017 do kwietnia ub.r. była rzeczniczką prasową Krajowego Biura Wyborczego, od stycznia 2011 do sierpnia 2015 roku jako zastępczyni dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP (za kadencji Bronisława Komorowskiego), a w latach 2008-2010 jako główny specjalista w biurze prasowym Kancelarii Sejmu.

Ponadto przez wiele lat była związana z Polskim Radiem. Od 1993 do 2008 roku była reporterką polityczną w Informacyjnej Agencji Radiowej, natomiast od jesieni 2015 do sierpnia 2016 roku pełniła kolejno funkcje szefowej i wydawcy dnia w Polskim Radiu 24.

Jakub Stefaniak od początku 2015 roku był rzecznikiem prasowym Polskiego Stronnictwa Ludowego. O odejściu z tej funkcji poinformował w połowie listopada, zaznaczając, że jego następcą został Miłosz Motyka, prezes Forum Nowym Ludowców.

W tegorocznych wyborach parlamentarnych Stefaniak bez powodzenia ubiegał się o mandat poselski w okręgu podwarszawskim Startował z trzeciego miejsca na liście PSL, dostał 6,6 tys. głosów, co było trzecim wynikiem wśród kandydatów tej partii, a PSL w tym okręgu uzyskał jeden mandat.

W latach 2003-2014 Jakub Stefaniak pracował w Telewizji Polskiej. Był związany przede wszystkim z TVP Info jako reporter i prezenter.

Politycy PiS krytykują nowe władze Centrum Informacyjnego Senatu

Nowy skład kierownictwa Centrum Informacyjnego Senatu skrytykowali niektórzy politycy Prawa i Sprawiedliwości, zarzucając nowemu marszałkowi, że upolitycznił je.

- Pakt senacki w praktyce - czyli inwazja partyjnych towarzyszy na Centrum Informacyjne Senatu - prof. Grodzki nie ma co idzie nowe, tylko takie jakby stare... - skomentował senator PiS Marek Pęk, w poprzedniej kadencji wicemarszałek Senatu. - Upartyjnienie Kancelarii Senatu jest bezprecedensowe. Nigdy w przeszłości nie miało miejsca zatrudnianie na stanowiskach urzędniczych przegranych polityków - napisał Stanisław Karczewski.

Dołącz do dyskusji: Centrum Informacyjne Senatu: było poseł KO Grzegorz Furgo szefem, Anna Godzwon i Jakub Stefaniak zastępcami

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pan_literówka
W leadzie macie PLS, zamiast PSL ;)
odpowiedź
User
Szymon
No, świetnie, specjaliści, bezstronni pracownicy senatu.
odpowiedź
User
Aleks
Ależ wygłodzeni.
odpowiedź