SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Chip.pl kończy działalność. „Formuła się wyczerpała”

Z końcem lutego br. kończy swoją działalność magazyn Chip.pl - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Formuła się wyczerpała - mówi nam Monika Żuber-Mamakis, wydawczyni portalu. Kilkuosobowy zespół ma znaleźć miejsce w innych projektach, niezwiązanych z dotychczasowym wydawcą.

Article

Chip.pl w obecnym kształcie zadebiutował w styczniu 2017 roku, po tym jak Wydawnictwo Burda Media zdecydowało o zakończeniu działalności w wersji papierowej i internetowej. Jako powód podano zarówno słabą sprzedaż miesięcznika, jak i niedużą liczbę odwiedzających portal.

Zespół miał stracić pracę, jednakże kilka osób ze starego składu skupiło się wokół Konstantego Młynarczyka, dołączył do nich Damian Kwiek zwolniony z Trójki i wspólnie utworzyli spółkę L-Space, przejęli prawa autorskie do wydawania magazynu w internecie i rozpoczęli działalność. Zespół nie wykluczał, że z czasem zacznie się też ukazywać ponownie papierowa wersja „Chipa”, lecz nigdy do tego nie doszło.

Oprawą artystyczną serwisu zajął się Piotr Sokołowski, długoletni twórca okładek magazynu, sekretarzem redakcji została Monika Żuber-Mamakis (od wielu lat w pracująca w redakcji tradycyjnej). Oprócz nich w redakcji pracowali: Sylwia Zimowska (znana jako Dama Gier), Jacek Tomczyk (wcześniej w Blizzone.pl), Jacek Miśkiewicz i zagadkowy członek zespołu - Wintermute (specjalista od sprzętu i najnowszych rozwiązań).

Kilka dni temu Konstanty Młynarczyk i Sylwia Zimowska ogłosili, że odchodzą z redakcji Chip.pl, nie podając przyczyn. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl powodem jest to, że redakcja z końcem lutego zamyka serwis Chip.pl.

- Doszliśmy do wniosku, że w obecnych czasach formuła portalu, takiego, jakim jest Chip.pl, już się wyczerpała. Wszystkie osoby tworzące portal pozostają aktywne w branży IT i mamy nadzieję, że nie raz i nie dwa spotkamy się na różnego rodzaju wydarzeniach i konferencjach - informuje nas Monika Żuber-Mamakis. Dodaje, że dziękuje za wspólne lata wszystkim współpracownikom, czytelnikom oraz klientom. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, redakcja zakończyła działalność w obliczu pogarszającego się rynku mediów opisujących rynek IT i coraz niższego poziomu tekstów, publikowanych przez branżowe portale.

Papierowy magazyn „Chip” był jednym z najdłużej wydawanych w Polsce pism o tematyce komputerowej i technologii IT: pierwsze wydanie drukowanego magazynu ukazało się na rynku w 1993 roku. Od 2012 roku jego redaktorem naczelnym był Konstanty Młynarczyk.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Chip.pl kończy działalność. „Formuła się wyczerpała”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Łysy
Już pół roku temu ktoś w komentarzach pisał, że ma podobnej wielkości witrynę, a ona ledwie utrzymuje jedną osobę, bo jest z niej kilka do kilkunastu tysięcy złotych. A tutaj gigantyczny zespół i jeszcze licencja. Zobaczcie, jakie rzeczy i jak pisuje Spidersweb, żeby się utrzymać. No i czy im rośnie?
odpowiedź
User
emo
"Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, redakcja zakończyła działalność w obliczu pogarszającego się rynku mediów opisujących rynek IT i coraz niższego poziomu tekstów, publikowanych przez branżowe portale". Chyba nie kumam - zamykamy portal, bo wszyscy inni wokół piszą beznadziejnie?
odpowiedź
User
Aort
Ktoś w ostatnich paru latach odpalił (lub nie daj Boże ma taki zamiar) serwis treściowy o IT jest absolutnie oderwany od rzeczywistości inżynier w kartach 2000’ych.
Trzeba mieć zdrowa świadomość współczesnego rynku, trendów i oczekiwań aby liczyć na jakikolwiek sukces takiego serwisu.
odpowiedź