SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orlen uruchomi w Warszawie stację CPN

Jesienią br. w Warszawie zostanie uruchomiona stacja paliwowa pod dawną marką CPN. Według nieoficjalnych ustaleń Orlen chce w ten sposób zabezpieczyć prawa do logo CPN.

Article

Informacje o tym, że Orlen chce uruchomić stację pod swoją dawną marką CPN, pojawiły się we wrześniu ub.r. Firma stwierdziła wtedy, że na razie wstępnie analizuje, czy przywrócić ten brand na rynek.

- Nie można zaprzeczyć, że przez lata funkcjonowania, marka CPN dla wielu pokoleń kierowców stała się synonimem stacji paliw - przekazało nam biuro prasowe Orlenu. - Firma prowadzi jedynie wstępne prace analityczne, podobnie jak przy wielu innych realizowanych w koncernie projektach, które mają dać odpowiedź na pytanie, czy z marketingowego i biznesowego punktu widzenia, zasadne byłoby odtworzenie pojedynczych historycznych stacji paliw pod marką CPN - zaznaczyło.

Według agencji ISBnews decyzja została już podjęta i jesienią br., prawdopodobnie w październiku, na warszawskiej Pradze zostanie uruchomiona stacja CPN.

Nie oznacza to jednak, że Orlen będzie szeroko rozwijał nową sieć stacji lub zmieni oznakowanie na swoich obecnych stacjach. Przywrócenie marki CPN w jednym miejscu ma być sposobem zabezpieczenia praw firmy do jej logotypu. W ostatnim okresie próbowano bowiem przejąć prawa do tego znaku.

CPN zniknął z rynku prawie 20 lat temu

Nazwa CPN funkcjonowała od 1945 roku, kiedy utworzono Centralny Zarząd Obrotu Produktami Naftowymi „CPN”, potem przekształcony w spółkę Centrala Produktów Naftowych CPN.

W 1999 roku została ona połączona z Petrochemią Płock w Polski Koncern Naftowy, który wiosną 2000 roku zaczął korzystać z nazwy Orlen. Jednocześnie ze stacji firmy wycofano markę CPN.

Identyfikację wizualną CPN, na czele z logo, zaprojektowali w latach 60., Ryszard Bojar. Stefan Solik i Jerzy Słowikowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orlen uruchomi w Warszawie stację CPN

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
krzysztof jańczuk
czekamy na kartki na żywność
52 12
odpowiedź
User
paweł kędzia
A będzie niebieska etylina?
41 10
odpowiedź
User
łukasz mędrysa
Cieszę się ze względu na przywrócenie logo CPN.
19 15
odpowiedź