Politycy PiS w drugim kwartale roku dostali w TVP sześć razy więcej czasu niż PO

W drugim kwartale tego roku politycy Prawa i Sprawiedliwości byli pokazywani na antenach Telewizji Polskiej przez 146 godzin i 55 minut, podczas gdy Platformy Obywatelskiej - przez 28 godzin 23 minuty. Przedstawiciele Porozumienia Jarosława Gowina dostali od nadawcy publicznego zaledwie sześć minut - wynika z raportu Telewizji Polskiej.

jd
jd
Udostępnij artykuł:
Politycy PiS w drugim kwartale roku dostali w TVP sześć razy więcej czasu niż PO
Jarosław Kaczyński, fot. TVP

Politycy PiS od kwietnia do czerwca bywali jeszcze częściej na antenach TVP niż  od stycznia do marca. Jak wynika z nowego zestawienia opublikowanego na stronach Telewizji Polskiej i opracowanego przez Wirtualnemedia.pl, przedstawiciele PiS w drugim kwartale tego roku otrzymali 146 godzin i 55 minut czasu antenowego, podczas gdy w poprzednim kwartale 135 godzin 39 minut. Koalicjanci byli pokazywani - Solidarna Polska przez 9 godzin i 5 minut, a Porozumienie 6 minut.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sondaz-kantar-koalicja-obywatelska-pis-piotr-glinski-prymitywna-wrzutka-marketingowa ##

59 godzin dla opozycji w TVP

Największa partia opozycyjna, Platforma Obywatelska, w drugim kwartale br. była na antenach nadawcy publicznego pokazywana przez 28 godzin i 23 minuty. Nowa Lewica dostała 14 godzin i 46 minut czasu antenowego, PSL 11 godzin i dwie minuty, Konfederacja 2 godziny 39 minut, Kukiz'15 dwie godziny 25 minut.

Opozycji pozaparlamentarnej w Telewizji Polskiej poświęcono odpowiednio: 1 godzinę i 48 minut Partii Republikańskiej, 1 godzinę 25 minut Polsce 2050, 1 godzinę 22 minuty Inicjatywie Polskiej, 1 godzinę 13 minut Lewicy Razem;  Nowoczesnej 32 minuty, Polskiej Partii Socjalistycznej 22 minuty, Unii Europejskich Demokratów 9 minut, Zielonych nie pokazywano ani jednej sekundy.

grafika

Czas pokazywania polityków w Telewizji Polskiej w drugim kwartale roku, zaokrąglenie do pełnych godzin, grafika: Wirtualnemedia.pl na podstawie danych TVP.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/prawo-i-sprawiedliwosci-w-tvp-przez-577-godzin-telewizja-propartyjna ##

Morawiecki 14 godzin w TVP

Jak wynika z obliczeń Wirtualnemedia.pl, na wystąpienia przedstawicieli kancelarii prezydenta poświęcono od kwietnia do czerwca w TVP 2 godziny 34 minuty, premiera Mateusza Morawieckiego 14 godzin i 4 minuty, przedstawicieli kancelarii premiera 6 godzin, przedstawicieli rządu 66 godzin i 59 minut.

grafika
grafika

W pierwszym kwartale roku br. politycy Zjednoczonej Prawicy (PiS, SolPol, Porozumienie) byli pokazywani przez 135 godzin 39 minut i 24 sekundy. Czas antenowy Koalicji Obywatelskiej wyniósł 29 godzin, 17 minut, 36 sekund. Kolejne miejsca zajęły:  Lewica (19 godzin, 9 minut, 25 sekund), Polskie Stronnictwo Ludowe z Unią Europejskich Demokratów (14 godzin, 36 minuty, 56 sekund), Konfederacja (4 godziny, 30 minut, 53 sekundy), Polska 2050 (1 godzina, 31 minut, 33 sekundy) i Kukiz’15 (49 minut, 12 sekund).

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Ilu widzów miał "Raport specjalny" w TVP Info? W marcu nowe odcinki

Ilu widzów miał "Raport specjalny" w TVP Info? W marcu nowe odcinki

Potężna dezinformacja w sieci. Powielano fejka o zabójczyni 11-latki

Potężna dezinformacja w sieci. Powielano fejka o zabójczyni 11-latki

Republika weszła na nowy rynek. Taką ma konkurencję

Republika weszła na nowy rynek. Taką ma konkurencję

Magdalena Ogórek chwali się ukończeniem muzeum. "Dwa razy trafiłam do szpitala"

Magdalena Ogórek chwali się ukończeniem muzeum. "Dwa razy trafiłam do szpitala"

"Cyfrowe przebudzenie" w Kościołach. AI pisze kazania i symuluje rozmowę z Bogiem

"Cyfrowe przebudzenie" w Kościołach. AI pisze kazania i symuluje rozmowę z Bogiem

Nadchodzą zmiany w pisowni języka polskiego. To głębsza reforma niż w innych krajach

Nadchodzą zmiany w pisowni języka polskiego. To głębsza reforma niż w innych krajach