SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dariusz Lasocki został szefem rady nadzorczej TVP

Dariusz Lasocki został wybrany na przewodniczącego rady nadzorczej Telewizji Polskiej. Natomiast jej wiceprzewodniczącym został Przemysław Tejkowski.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

Na pierwszym posiedzeniu rady, które odbyło się w sobotę 30 stycznia br., poza wyborem prezydium organu, jego członkowie spotkali się z zarządem TVP. Jacek Kurski i Maciej Stanecki opowiedzieli radzie nadzorczej o najistotniejszych elementach działalności spółki.

Nowa rada nadzorcza TVP została powołana przez ministra skarbu Dawida Jackiewicza 16 stycznia br. na mocy małej nowelizacji ustawy medialnej przegłosowanej przez Sejm pod koniec ub.r. W skład organu poza Lasockim i Tejkowskim wchodzi też Radosław Włoszek.

Dariusz Lasocki jest radcą prawnym, doktorantem w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. W latach 2009-2010 był dyrektorem biura zarządu i spraw korporacyjnych TVP. W przeszłości pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jako doradca ówczesnego wicepremiera Przemysława Gosiewskiego. Obecnie jest radnym w warszawskiej dzielnicy Praga Południe.

Przemysław Tejkowski w latach 2009-2011 był członkiem zarządu Telewizji Polskiej. Ukończył studia aktorskie, był związany z teatrami w Tarnowie, Zielonej Górze, Rzeszowie i Krakowie. W latach 2007-2011 był dyrektorem Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Radosław Włoszek jest politykiem PiS, obecnie pełni funkcje przewodniczącego Rady Powiatu w Oświęcimiu i wiceprzewodniczącego Konwentu Przewodniczących Rad Powiatu Województwa Małopolskiego. W latach 2006-2008 był dyrektorem i prezesem PUHiT Kraków, zaś od 2009 roku związany był z firmą CHZ, gdzie kierował działem zarządzania majątkiem i administracji spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dariusz Lasocki został szefem rady nadzorczej TVP

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
San Martin
A co oni będą nadzorować?
Polecenia z Nowogrodzkiej?
14 10
odpowiedź
User
Janek
To kiedy zmiany w oddziałach TVP?
8 9
odpowiedź
User
nin
BRiH wysprzątać porządnie!
8 8
odpowiedź