SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czołowy dziennikarz polityczny zwolniony z Radia Wrocław

Dariusz Wieczorkowski został zwolniony z Radia Wrocław - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Informację potwierdza nam likwidator stacji Tomasz Duda.
 

Dariusz Wieczorkowski zwolniony z Radia Wrocław, fot. YouTube/Radio WrocławDariusz Wieczorkowski zwolniony z Radia Wrocław, fot. YouTube/Radio Wrocław

Dariusz Wieczorkowski był dziennikarzem politycznym wrocławskiej rozgłośni. Prowadził debaty z politykami oraz codzienny program „Rozmowa dnia”, w którym wystąpili ostatnio m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek czy była kandydatka na prezydenta miasta Izabela Bodnar.

Dariusz Wieczorkowski pożegnany w Radiu Wrocław

Z naszych informacji wynika, że Wieczorkowski został kilka dni temu zwolniony z publicznego radia. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl potwierdza to Tomasz Duda, likwidator stacji.

- Zwolnienie Pana Dariusza Wieczorkowskiego jak i Pana Piotra Czyszkowskiego jest konsekwencją procesu likwidacji, w jakim jest obecnie Spółka. Obaj Panowie otrzymali należne im zgodnie z prawem wypowiedzenia i odprawę, a także zostali zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy. Zwracam uwagę, że "Radio Wrocław w likwidacji" wciąż nie otrzymało ani złotówki z należnych jej pieniędzy z abonamentu. KRRiT kolejne transze z abonamentu przelewa na depozyty sądowe. Prowadzi to do drastycznego pogarszania się sytuacji finansowej rozgłośni i trudności w realizacji zobowiązań pracowniczych - przekazał Tomasz Duda.

Czytaj także: TVP zamknie kilka stacji

Skontaktowaliśmy się z Dariuszem Wieczorkowskim, ale odmówił komentarza. 

W Radiu Wrocław Wieczorkowski pracował od 2018 roku, a wcześniej w latach 2009-2014. Poprzednio był także dziennikarzem m.in. TVN, portalu Gazeta.pl oraz Polskiego Radia RDC. Piotr Czyszkowski z kolei zajmował się w Radiu Wrocław lokalnymi sprawami społecznymi oraz kulturalnymi.

Nadal problemy z abonamentem

Kilka dni temu podawaliśmy, że Telewizja Polska, Polskie Radio oraz rozgłośnie regionalne dostały 600 mln zł z rezerwy budżetowej. To dlatego, że finansowanie mediów publicznych zostało zablokowane. Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę okołobudżetową, która zakładała rekompensatę w wysokości około 3 mld zł. Natomiast Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przekazała środki z abonamentu do depozytu sądowego. Pieniądze z wpłat abonamentowych otrzymały do tej pory jedynie Radio dla Ciebie oraz Radio Poznań. 

Dołącz do dyskusji: Czołowy dziennikarz polityczny zwolniony z Radia Wrocław

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Niepodległości
Karki reżimu Donka z Pruszkowa są przekonane o wiecznych rządach swego idola.
odpowiedź
User
haha
Karki reżimu Donka z Pruszkowa są przekonane o wiecznych rządach swego idola.


Jeden niezł00mny już wyjechał na Białoruś, może jedź mu pomóc kopiować kwity?
odpowiedź
User
Szymon Kotłownia
Pamiętam że nawet w Trójce PiSowskiej pare razy udało mu się wystąpić :D
odpowiedź