SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

DB Schenker z nową identyfikacją wizualną

Dostawca usług logistycznych DB Schenker zmienił identyfikację wizualną. Przygotowała ją niemiecka agencja Conteam.

Article

Nowy identyfikacja wizualna podkreśla atuty DB Schenker, jego podstawowe elementy gruntownie się zmieniają. To najbardziej istotna zmiana pod względem komunikacyjnym od czasu włączenia firmy do spółki matki Deutsche Bahn.

- Dzięki nowemu językowi wizualnemu będziemy teraz mogli lepiej zaprezentować te atuty. Dlatego też zdecydowaliśmy się na mocniejsze wyróżnienie naszej marki na tle często szablonowych rozwiązań w zakresie wizerunku branży logistycznej. Nadszedł czas, aby na nowo przemyśleć markę i pozostawić znane nam utarte wzorce za sobą - komentuje Jochen Thewes, CEO w DB Schenker.

W nowej identyfikacji znacząco zmieniona została kolorystyka marketingowa: granatowy zostanie obecnie w dużym stopniu ograniczony. Zamiast tego ma być wykorzystany kolor morski „Teal”. Takie elementy, jak czerwony akcent tzw. „Pulse”, umożliwiają rozpoznawalność i łatwe skojarzenie z marką parasolową DB.

Marka zmieniła w swojej identyfikacji także język wizualny. Nowe motywy fotograficzne na pierwszym planie pokazują przede wszystkim prawdziwych pracowników DB Schenker. Wprowadzono ponadto nowy layout - układ strony jest bardziej przejrzysty i czytelny, dostosowany również do wymogów mediów cyfrowych.

Logo pozostaje bez zmian, zmienia się tylko jego „otoczenie”. Nie jest już wymagane obowiązkowe zastosowanie białej apli pod logo. Dotyczy to zarówno nazwy własnej „Schenker”, jak i zintegrowanego logo „DB” Deutsche Bahn AG. Ograniczono także umieszczanie obowiązkowych elementów w kampaniach i motywach reklamowych.

Nowa, jednolita wizualizacja DB Schenker  zostaje wprowadzona w ponad 130 krajach na całym świecie. W najbliższych miesiącach planowane jest dalsze, kilkuetapowe, globalne wdrażanie nowego wizerunku. W planach jest również utworzenie nowego hasła korporacyjnego.

DB Schenker specyfikacje projektowe opracowywała agencja Conteam z siedzibą w Moguncji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DB Schenker z nową identyfikacją wizualną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl