SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dobre wyniki Canona

Canon Inc. ogłosił wyniki za I połowę 2004 roku

Canon Europe Ltd., filia Canon Inc. i lider w branży technologii przetwarzania obrazu, poinformowała, że sprzedaż netto Canon Inc. w pierwszej połowie 2004 roku osiągnęła wartość 1 648,4 miliarda jenów (12 583 milionów EURO), co stanowi wzrost o 7,3 procent w stosunku do pierwszej połowy roku 2003.

Canon ogłosił, że dochód netto w pierwszej połowie roku wyniósł 160,8 miliarda jenów (1 227 milionów EURO), co stanowi znaczący wzrost w wysokości 25,8 procenta w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Dochód w przeliczeniu na jedną akcję wyniósł 181,84 jena (1,39 EURO).

Canon Inc. ogłosił również, że dochód firmy w drugim kwartale wyniósł 850,4 miliarda jenów (6 491 milionów EURO). Jest to kwota wyższa o 5,8 procenta niż w drugim kwartale 2003 roku, przy dochodach netto w wysokości 76,5 miliarda jenów (584 milionów EURO) - o 36,2 procenta więcej niż w drugim kwartale 2003 roku.

"Pomimo, że jen był czynnikiem negatywnym, zdołaliśmy osiągnąć taki wynik dzięki stałemu mocnemu wzrostowi sprzedaży zarówno aparatów cyfrowych, jak i kopiarek, oraz wyższej sprzedaży "IC stepper"  przy coraz lepszej kondycji rynku półprzewodników. Tym samym udało nam się podtrzymać passę ośmiu kolejnych kwartałów wzrostu rok do roku, zarówno pod względem sprzedaży netto, jak i zysków" - powiedział Toshizo Tanaka, dyrektor d.s. finansów i księgowości Canon Inc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre wyniki Canona

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl