SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dobre wyniki właściciel Pulsu Biznesu

Przychody Bonnier Business Press, w okresie styczeń-sierpień 2006 w porównaniu do roku ubiegłego wzrosły o 18% osiągając wartość 1,15 miliarda szwedzkich koron (480 mln zł).

O 33 miliony koron (13,9 mln zł), do 128 milionów koron (53,8 mln zł), wzrósł również zysk operacyjny notowany przez spółkę - podano w komunikacie przesłanym do wortalu Wirtualnemedia.pl.

Lepszy wynik finansowy udało się osiągnąć mimo kosztów związanych z nowymi projektami internetowymi. W bieżącym roku BBP otworzyła portale biznesowe w Rosji – www.dp.ru i na Ukrainie www.Rynok.biz. Na wiosnę spółka sprzedała natomiast 50% udziałów posiadanych w austriackim dzienniku biznesowych „WirtschaftsBlatt”.

Bonnier Business Press jest obecnie właścicielem 10 dzienników biznesowych. Poza flagowym tytułem, największym dziennikiem gospodarczym w Szwecji – „Dagens Indutri” do spółki należą dzienniki: „Äripaev” (Estonia), „Dienas Bizness” (Łotwa), „Delovoi Peterburg” (Rosja), „Verslo Zinios” (Litwa), „Puls Biznesu” (Polska), Borsen (Dania), „Finance” (Słowenia), Pari (50% udziałów- Bułgaria) i business.hr (Chorwacja).

Przychody całego koncernu Bonnier AB, do którego należy Bonnier Business Press wzrosły w okresie styczeń-sierpień 2006 o 1,5% do 12,4 miliardów koron (5,2 miliarda zł).

- Rosną również przychody reklamowe samego „Pulsu Biznesu”. W okresie styczeń-wrzesień br. wydawca dziennika zanotował 11% wzrost przychodów do kwoty 33,4 mln zł (porównanie rok do roku). Rekordowy w skali roku okazał się wrzesień. Wpływy reklamowe osiągnęły wartość 5,8 mln zł co oznacza ponad 32% skok w porównaniu do roku ubiegłego. Dane za Expert Monitorem, bez autopromocji - poinformował Michał Witkowski, Dyrektor ds. marketingu Bonnier Business (Polska) Sp. z o.o.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre wyniki właściciel Pulsu Biznesu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl