SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Dobry Tydzień” opisuje Dorotę Masłowską jako gorliwą katoliczkę. Pisarka oburzona, Bauer przeprasza

Tygodnik „Dobry Tydzień” (Wydawnictwo Bauer) zamieścił artykuł o Dorocie Masłowskiej, złożony z wyrwanych z kontekstu wypowiedzi pisarki dotyczących głównie jej wiary. Wynika z niego, że jest gorliwą katoliczką. Pisarka zapewnia, że nigdy nie rozmawiała z tygodnikiem, i kieruje sprawę do prawników. – Przepraszamy panią Dorotę Masłowską za nadinterpretację jej wypowiedzi - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Brzozowski, dyrektor PR w Bauerze.

Dorota MasłowskaArticle

Artykuł zatytułowany „Bez Boga nie ma świata” ukazał się w ostatnim numerze tygodnika „Dobry Tydzień”. W tekście można przeczytać, że pisarkę – kiedy odwiedzała dom babci jako mała dziewczynka – fascynował wizerunek Chrystusa wiszący na honorowym miejscu. – Obserwowała seniorkę rodu, która w skupieniu obracała paciorki różańca. Dziś oba te przedmioty są dla niej najcenniejszą pamiątką – czytamy w materiale.

Pismo publikuje też wypowiedzi Doroty Masłowskiej, choć nie rozmawiało z nią przed publikacją. – I jeszcze mam w posiadaniu jej pierścionek oraz różaniec – taki pradawny, kościany. Nie biały plastikowy, ale niesamowicie siny – takie słowa pisarki cytuje tygodnik, a autorka tekstu zaznacza, że Masłowska opowiada o tym „wzruszona”.

Tygodnik cytuje też w tekście jej wypowiedzi m.in. o uczęszczaniu do kościoła czy rodzinnym domu w Wejherowie. Jednak pisarka informuje na swoich mediach społecznościowych, że nigdy nie rozmawiała z przedstawicielem „Dobrego Tygodnia”.  - Jeden z tygodników katolickich zhakował właśnie mój wizerunek. Zbudowany z wyrwanych z kontekstu cytatów i rozmaitych g…obzdur artykuł opisuje moje życie osobiste w Chrystusie. Jest to bardzo śmieszne, ale jest to też bardzo nieśmieszne. Jeśli wszyscy bohaterowie pisma wierzą w Boga i miłują Kościół równie mocno co ja, to ostrzegam wszystkich czytelników: lepiej sięgnąć po Barbarę Cartland, opisane w jej książkach rzeczy są prawdziwsze. Sprawę kieruję na drogę prawną – czytamy na Facebooku Masłowskiej. Autorka chce teraz dochodzić swoich praw w związku z naruszeniem wizerunku przez pismo Bauera.

Szanowni Państwo. Witam w poświęconym mnie odcinku polskiego Black Mirror. Jeden z tygodników katolickich zhakował...

Opublikowany przez Dorota Masłowska Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” pisarka precyzuje: - Ten tekst został spreparowany z wyrwanych z kontekstu wyimków z wywiadów udzielonych przeze mnie w różnych momentach życia, domysłów i czystej fantazji, jak fragment o mieszkaniu moich rodziców. Artykuł opisuje moje życie w Bogu i wierze katolickiej. Jestem osobą niewierzącą, niepraktykującą, nie mam żadnego związku z Kościołem katolickim poza tym, że zostałam w jego obrządku wychowana – punktuje.

Maciej Brzozowski, rzecznik prasowy Wydawnictwa Bauer, przekazał nam, że wydawca „ubolewa nad niepohamowaną fantazją” przygotowującej tekst dziennikarki.

- Niefortunnie skompilowała fragmenty wypowiedzi pani Doroty Masłowskiej. Pani Masłowska nie udzieliła wywiadu tygodnikowi „Dobry Tydzień”. Wydawca serdecznie przeprasza panią Dorotę Masłowską za nadinterpretację jej wypowiedzi i religijne asocjacje. W najbliższym wydaniu zamieścimy stosowne sprostowanie, a pani Masłowskiej nieustannie i niezależnie od poglądów życzymy weny i czekamy na kolejne felietony i inne formy literackie - czytamy w mailu z wydawnictwa

„Dobry Tydzień” wydawany jest od jesieni 2014 roku. Tygodnik poświęcony jest gwiazdom, religii i poradnictwu. Jak zaznacza wydawca - to pismo dla kobiet ceniących tradycję, wartości rodzinne i religijne.

Średnia sprzedaż "Dobrego Tygodnia" w kwietniu br. wyniosła 123 443 egz.

Dołącz do dyskusji: „Dobry Tydzień” opisuje Dorotę Masłowską jako gorliwą katoliczkę. Pisarka oburzona, Bauer przeprasza

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Łysy
jutro premiera nowej książki Masłowskiej. przypadek.
odpowiedź
User
Mittwoch
Bałer i "tygodnik katolicki"?
odpowiedź
User
xxy
jutro premiera nowej książki Masłowskiej. przypadek.
pewnienie,ale taki sposób?Może na zasadzie przeciwieństwa,by mogla podkreślić;ale chyba ktoś czegośnie przemyślał,choć oni tam pewnie wiedzą jak komu dobrze uczynić,nagłośnić.
odpowiedź