SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Dobry Tydzień” opisuje Dorotę Masłowską jako gorliwą katoliczkę. Pisarka oburzona, Bauer przeprasza

Tygodnik „Dobry Tydzień” (Wydawnictwo Bauer) zamieścił artykuł o Dorocie Masłowskiej, złożony z wyrwanych z kontekstu wypowiedzi pisarki dotyczących głównie jej wiary. Wynika z niego, że jest gorliwą katoliczką. Pisarka zapewnia, że nigdy nie rozmawiała z tygodnikiem, i kieruje sprawę do prawników. – Przepraszamy panią Dorotę Masłowską za nadinterpretację jej wypowiedzi - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Brzozowski, dyrektor PR w Bauerze.

Dorota Masłowska Article

Artykuł zatytułowany „Bez Boga nie ma świata” ukazał się w ostatnim numerze tygodnika „Dobry Tydzień”. W tekście można przeczytać, że pisarkę – kiedy odwiedzała dom babci jako mała dziewczynka – fascynował wizerunek Chrystusa wiszący na honorowym miejscu. – Obserwowała seniorkę rodu, która w skupieniu obracała paciorki różańca. Dziś oba te przedmioty są dla niej najcenniejszą pamiątką – czytamy w materiale.

Pismo publikuje też wypowiedzi Doroty Masłowskiej, choć nie rozmawiało z nią przed publikacją. – I jeszcze mam w posiadaniu jej pierścionek oraz różaniec – taki pradawny, kościany. Nie biały plastikowy, ale niesamowicie siny – takie słowa pisarki cytuje tygodnik, a autorka tekstu zaznacza, że Masłowska opowiada o tym „wzruszona”.

Tygodnik cytuje też w tekście jej wypowiedzi m.in. o uczęszczaniu do kościoła czy rodzinnym domu w Wejherowie. Jednak pisarka informuje na swoich mediach społecznościowych, że nigdy nie rozmawiała z przedstawicielem „Dobrego Tygodnia”.  - Jeden z tygodników katolickich zhakował właśnie mój wizerunek. Zbudowany z wyrwanych z kontekstu cytatów i rozmaitych g…obzdur artykuł opisuje moje życie osobiste w Chrystusie. Jest to bardzo śmieszne, ale jest to też bardzo nieśmieszne. Jeśli wszyscy bohaterowie pisma wierzą w Boga i miłują Kościół równie mocno co ja, to ostrzegam wszystkich czytelników: lepiej sięgnąć po Barbarę Cartland, opisane w jej książkach rzeczy są prawdziwsze. Sprawę kieruję na drogę prawną – czytamy na Facebooku Masłowskiej. Autorka chce teraz dochodzić swoich praw w związku z naruszeniem wizerunku przez pismo Bauera.

Szanowni Państwo. Witam w poświęconym mnie odcinku polskiego Black Mirror. Jeden z tygodników katolickich zhakował...

Opublikowany przez Dorota Masłowska Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” pisarka precyzuje: - Ten tekst został spreparowany z wyrwanych z kontekstu wyimków z wywiadów udzielonych przeze mnie w różnych momentach życia, domysłów i czystej fantazji, jak fragment o mieszkaniu moich rodziców. Artykuł opisuje moje życie w Bogu i wierze katolickiej. Jestem osobą niewierzącą, niepraktykującą, nie mam żadnego związku z Kościołem katolickim poza tym, że zostałam w jego obrządku wychowana – punktuje.

Maciej Brzozowski, rzecznik prasowy Wydawnictwa Bauer, przekazał nam, że wydawca „ubolewa nad niepohamowaną fantazją” przygotowującej tekst dziennikarki.

- Niefortunnie skompilowała fragmenty wypowiedzi pani Doroty Masłowskiej. Pani Masłowska nie udzieliła wywiadu tygodnikowi „Dobry Tydzień”. Wydawca serdecznie przeprasza panią Dorotę Masłowską za nadinterpretację jej wypowiedzi i religijne asocjacje. W najbliższym wydaniu zamieścimy stosowne sprostowanie, a pani Masłowskiej nieustannie i niezależnie od poglądów życzymy weny i czekamy na kolejne felietony i inne formy literackie - czytamy w mailu z wydawnictwa

„Dobry Tydzień” wydawany jest od jesieni 2014 roku. Tygodnik poświęcony jest gwiazdom, religii i poradnictwu. Jak zaznacza wydawca - to pismo dla kobiet ceniących tradycję, wartości rodzinne i religijne.

Średnia sprzedaż "Dobrego Tygodnia" w kwietniu br. wyniosła 123 443 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Dobry Tydzień” opisuje Dorotę Masłowską jako gorliwą katoliczkę. Pisarka oburzona, Bauer przeprasza

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Łysy
jutro premiera nowej książki Masłowskiej. przypadek.
35 8
odpowiedź
User
Mittwoch
Bałer i "tygodnik katolicki"?
35 3
odpowiedź
User
xxy
jutro premiera nowej książki Masłowskiej. przypadek.
pewnienie,ale taki sposób?Może na zasadzie przeciwieństwa,by mogla podkreślić;ale chyba ktoś czegośnie przemyślał,choć oni tam pewnie wiedzą jak komu dobrze uczynić,nagłośnić.
13 3
odpowiedź