SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Doda zdominowała okładki

Dorota Rabczewska znalazła się w ubiegłym roku aż na 40 okładkach pism kobiecych. W pierwszej trójce są jeszcze Edyta Górniak i Katarzyna Cichopek, które zdecydowanie wyprzedzają resztę stawki - taki raport opublikowała firma PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, która wzięła pod uwagę 50 tytułów prasy dla pań.

Popularność Dody utrzymuje się na stałym poziomie. Nie było miesiąca, by nie zdobyła ona przynajmniej dwóch okładek, więc w tym sensie jest podwójną zwyciężczynią klasyfikacji popularności wśród polskich celebrytów.

Jednak rekord miesięczny należy do drugiej Edyty Górniak, która w sierpniu pojawiła się aż na siedmiu pierwszych stronach. Było to spowodowane wzrostem zainteresowania dziennikarzy jej życiem prywatnym. Media opisywały 'wojnę o dziecko' z Dariuszem Krupą. Zauważały również, że artystka pozostała zupełnie sama - najpierw odeszła od męża, a później zaczęli opuszczać ją przyjaciele. Jej sprawy prasa opisywała w odcinkach, niczym powieść sensacyjną.

Trzecia Katarzyna Cichopek przez znaczną część roku była liderką klasyfikacji, dzięki dużej popularności w pierwszym kwartale. Jednak w miesiącach wiosennych i letnich zeszła na drugi plan, by wzbudzić ponownie zainteresowanie dziennikarzy we wrześniu.

Anna Mucha zdobyła sobie popularność równą największym gwiazdom polskiego show biznesu w drugiej połowie roku. Wszystko to dzięki udziałowi w dziesiątej edycji 'Tańca z Gwiazdami'. Spośród 19 okładek, na jakich znalazła się w ciągu całego roku, aż 18 zdobyła po lipcowym ogłoszeniu udziału w popularnym konkursie. Dało jej to piąte miejsce ex aequo z Małgorzatą Foremniak. Szczyt popularności Muchy przypadł na końcówkę roku, kiedy to w finale 'Tańca z Gwiazdami' pokonała Nataszę Urbańską.

Pośród mężczyzn najczęściej na okładkach pism kobiecych występował Dariusz Krupa (11), Tomasz Lis (9) oraz Rafał Maserak, Marcin Hakiel i Colin Farrell (po 8).

Najmodniejszym kolorem włosów wśród celebrytów był w 2009 roku blond. Chociaż wiosną zdarzył się moment, gdy osoby z czołówek rzadziej pokazywały się w tym kolorze. W czerwcu modę na jasne włosy zastąpiła czerń. Był to jednak krótki epizod i z końcem roku wszystko wróciło do normy. Natomiast z biegiem czasu coraz bardziej popularny był brąz, który szczyt uzyskał w listopadzie i był wtedy niewiele rzadszy niż blond.

Odwrotna tendencja dotyczyła włosów rudych. Tak jak na początku roku miesięcznie można było znaleźć około dziesięciu okładek z rudowłosymi celebrytami, tak w grudniu znalazła się zaledwie jedna taka osoba.

Ewoluowała również moda dotycząca długości włosów. Przez dwanaście miesięcy dominowały długie, rozpuszczone, jednak pod koniec roku ich przewaga się zmniejszyła. Coraz częściej można było zobaczyć celebrytki w spiętych lub krótkich fryzurach.

Kolorowa prasa najchętniej opisywała historię ludzi show biznesu, a także tematy związane z telewizją. Wyraźnie mniejszą popularnością cieszyły się historie zwykłych ludzi, moda, kulinaria - jednak przez cały rok było to pięć najpopularniejszych tematów promowanych na okładkach.

Dołącz do dyskusji: Doda zdominowała okładki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl