SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dominik Libicki odszedł z Kulczyk Investments, zajmie się rozwojem funduszu Insignis TFI

Po ponad dwóch latach Dominik Libicki odszedł z zarządu grupy Kulczyk Investments. Menedżer zajmował się w firmie zarządzaniem jej portfelem inwestycyjnym, kulisy rezygnacji nie są znane, choć przyczyną decyzji może być niedawny podział majątku pomiędzy rodzeństwem Kulczyków. Libicki nie zdradził dalszych planów zawodowych, według nieoficjalnych informacji zamierza poświęcić się rozwijaniu funduszu Insignis TFI, którego jest współtwórcą.

Dominik LibickiArticle

Dominik Libicki wszedł w skład zarządu grupy Kulczyk Investments w styczniu 2016 r.  W firmie należącej do rodzeństwa Dominiki i Sebastiana Kulczyków odpowiadał za proces przebudowy jej portfela inwestycyjnego oraz prace nad nową strategią grupy.

Jak poinformowano w komunikacie przesłanym do Wirtualnemedia.pl przez Kulczyk Investments 30 czerwca br. Libicki zrezygnował z zasiadania w zarządzie i postanowił opuścić firmę.

Grupa nie odpowiedziała na nasze pytania o przyczyny odejścia Libickiego, ani o to kto zastąpi go na opuszczanym stanowisku. Według nieoficjalnych informacji rozstanie menedżera z firmą odbyło się w atmosferze spokoju, rezygnacja Libickiego zbiega się jednak w czasie z podziałem majątku, którego dokonało pod koniec czerwca br. rodzeństwo Kulczyków. Zgodnie z umową Dominika Kulczyk otrzyma kwotę 4,5 mld zł, zaś Sebastian Kulczyk będzie dalej kierował samodzielnie Kulczyk Investments.

Libicki nie zdradził swoich dalszych planów zawodowych. Zgodnie z medialnymi doniesieniami były członek zarządu Kulczyk Investments zamierza poświęcić się rozwojowi Insignis TFI, funduszu którego jest współzałożycielem.

Dominik Libicki od 1995 r. był związany z Grupą Polsat. Od 2001 r., pełniąc funkcję prezesa, kierował Cyfrowym Polsatem. Był też wiceprezesem Polkomtela, zasiadał w radzie nadzorczej Telewizji Polsat oraz pełnił funkcję prezesa Info-TV-FM.

Pod koniec października 2014 r. Libicki zrezygnował z funkcji prezesa Cyfrowego Polsatu oraz wiceprezesa Polkomtela i po 20 latach pożegnał się z Grupą Polsat Przyczyną decyzji miała być różnica zdań co do sposobów realizacji strategii spółki. Tę informację o kulisach odejścia Libickiego potwierdził kilka tygodni później Zygmunt Solorz.

W latach 1999-2011 Libicki zasiadał w radzie nadzorczej spółki Polskie Media, będącej nadawcą kanałów TV4 i TV6. Był prezesem Związku Pracodawców Prywatnych Mediów działającego w ramach Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan". Libicki ukończył studia na Wydziale Ochrony Środowiska Politechniki Wrocławskiej.

Dołącz do dyskusji: Dominik Libicki odszedł z Kulczyk Investments, zajmie się rozwojem funduszu Insignis TFI

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
ciężkie jest życie bez Solorza.
odpowiedź
User
Gdyni
Był Solorz, był Kulczyk... właściwie nikt mu nie został.
odpowiedź
User
klo
łebski facet, trzymam kciuki
odpowiedź