SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Doradca prezydenta Andrzeja Dudy w radzie nadzorczej PZU

Zwyczajne walne zgromadzenie PZU powołało w środę do rady nadzorczej spółki Pawła Karola Muchę, społecznego doradcę prezydenta Andrzeja Dudy, a w przeszłości zastępcy szefa jego kancelarii.

Paweł Mucha, fot. Krzysztof Sitkowski / KPRPArticle

- Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej (...) informuje, że Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki (...) w dniu 16 czerwca 2021 roku powołało do Rady Nadzorczej PZU SA Pana Pawła Karola Muchę na Członka Rady Nadzorczej Spółki - poinformowano w komunikacie PZU.

Jak dodano, uchwała powołująca Pawła Muchę do rady nadzorczej spółki weszła w życie z chwilą powzięcia.

Mucha jest adwokatem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Od sierpnia 2015 r. do grudnia 2016 r. był społecznym doradcą Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Od 20 grudnia 2016 r. był sekretarzem stanu w KPRP. Od 4 kwietnia 2017 r. był zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta RP. Pełnił również funkcję pełnomocnika do spraw referendum dotyczącego projektu nowej Konstytucji.

Paweł Mucha doradza prezesowi NBP

Z dniem 1 stycznia 2021 r. ponownie powołany na stanowisko doradcy społecznego Prezydenta RP. Od 1 stycznia 2021 r. pełni również funkcję doradcy prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego.

Jak przekazało PZU, zgodnie z oświadczeniem złożonym przez Muchę nie prowadzi on działalności konkurencyjnej wobec spółki, jak również nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu konkurencyjnej spółki kapitałowej lub członek organu jakiejkolwiek konkurencyjnej osoby prawnej, jak również nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie przepisów ustawy z 20 sierpnia 1997 roku o Krajowym Rejestrze Sądowym.

PZU jest największym w Polsce ubezpieczycielem działającym na rynku ubezpieczeń majątkowych i pozostałych osobowych. Kontroluje ponad 1/3 rynku, który jest mierzony wartością składki przypisanej brutto. Akcje spółki są od 2010 roku notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jej głównym akcjonariuszem jest Skarb Państwa posiadający 34,19 proc. akcji

Dołącz do dyskusji: Doradca prezydenta Andrzeja Dudy w radzie nadzorczej PZU

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Teleman
Przecież to mu się należało
odpowiedź
User
asdf
Przecież to mu się należało
Polakom należy się strzyżenie jak owce za głupotę. Od rzekomego obalenia komuny perfidnie i bezczelnie doi się ludzi bez względu na to kto rządzi. Owce natomiast bez rozumu kłócą się który pan lepiej strzyże.
odpowiedź